Ponad 11 milionów złotych dofinansowania dla szpitala

W Szpitalu Powiatowym w Rawiczu odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie w wysokości ponad 11,4 mln zł w ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego. Projekt pod nazwą "Poprawa efektywności działania i skuteczności udzielanych świadczeń zdrowotnych poprzez inwestycje w infrastrukturę i doposażenie Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o." w ramach Poddziałania 9.1.1 "Infrastruktura ochrony zdrowia".


Umowa została podpisana przez Macieja Sytka, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Tomasza Paczkowskiego, prezes zarządu Szpitala Powiatowego w Rawiczu oraz Ewę Kaźmieruk, wiceprezes szpitala. W wydarzeniu wzięli udział, m.in. Starosta Rawicki Adam Sperzyński oraz wicestarosta Jacek Gwizdek, włodarze gmin Powiatu Rawickiego, a także przedstawiciele szpitala i media.

W ramach zadania nastąpi rozbudowa Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o., która realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Nowe skrzydło składać się będzie z jednej kondygnacji podziemnej, jednej nadziemnej oraz łącznika. W piwnicy zaplanowano pomieszczenia techniczne, mieszczące m.in. urządzenia do obsługi sal operacyjnych, pomieszczenia magazynowe oraz szatnie pracownicze. Na parterze nowo projektowanego obiektu zlokalizowano Blok Operacyjny z trzema salami operacyjnymi oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OAiIT). W łączniku zaplanowano umieszczenie poradni specjalistycznych oraz bezpośrednią komunikację na Blok Operacyjny i OAiIT. Projekt zakłada także wyposażenie w aparaturę i sprzęt medyczny, a także zakup sprzętu diagnostycznego.

Tagi: , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00