Ponad pół miliona złotych z ministerstwa na boisko

Powiat Rawicki otrzyma kolejne dofinansowanie zewnętrzne. Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało właśnie listę wniosków zaopiniowanych pozytywnie w ramach "Programu modernizacji infrastruktury sportowej". Starostwo zabiegało o pieniądze na zadanie "Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu". Wartość zaproponowanego wsparcia wynosi ponad 587 tys. zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana w przyszłym roku, a jej wartość szacowana jest na 1,9 mln zł.

Zgodnie z projektem, w skład kompleksu sportowego wejdą: boisko do piłki nożnej i ręcznej, boisko do siatkówki, boisko do koszykówki, boisko do gry w tenisa ziemnego, 2 skocznie w dal, bieżnie okólną lekkoatletyczną, rzutnie pchnięcia kulą. Zakres obejmuje również budowę utwardzeń terenu (dróg wewnętrznych, chodników, placów, zjazdów i miejsc postojowych). Jest to kolejna dobra wiadomość dla Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Przypomnijmy, że w maju Starostwo Powiatowe w Rawiczu ogłosiło przetarg na budowę nowego budynku szkolnego - chodzi o część warsztatową w stanie surowym wraz z ogrodzenia terenu. Szacunkowa wartość zadania 2,6 mln zł.

To już drugie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki dla Powiatu Rawickiego. W ubiegłym roku starostwo pozyskało 274 tys. zł na budowę boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu. Oba wnioski były jedynymi z terenu powiatu, które otrzymały wsparcie finansowe.

Tagi: , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00