komisja

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Rawickiego

Opublikowano 13 grudnia 2023, 01:16

W dniu 12 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Rawiczu odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Rawickiego. Spotkaniu przewodniczył Adam Sperzyński Starosta Rawicki.

W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji oraz zaproszeni goście. Podczas posiedzenia Komisji zaopiniowano budżet powiatu na 2024 rok w zakresie zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa na terenie powiatu rawickiego. Została zaplanowana rezerwa celowa na zarządzanie kryzysowe zgodnie z obowiązującymi przepisami w kwocie 119 550, 00 zł., co stanowi wzrost do roku poprzedniego o 18,6%. Dodatkowo zostały przeznaczone środki finansowe na działania prewencyjne podnoszące poziom bezpieczeństwa w powiecie. Również podczas posiedzenia Komisji została przedstawiona przez przedstawicieli służb, inspekcji i straży informacja w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu rawickiego w okresie zimowym.