Praktyczna nauka dziennikarstwa

Uczniowie klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczą w warsztatach filmowych prowadzonych przez Piotra Majdrowicza.

Warsztaty są kolejnym cyklem zajęć dydaktycznych dotyczący podstaw dziennikarstwa realizowanych w ramach projektu "Sylwetki Wielkopolan". Biorą w nich udział uczniowie interesujący się fotografią i filmem.

Podczas zajęć młodzi ludzie mają możliwość zapoznania się z początkami filmu niemego i dźwiękowego, zdobycia wiedzy o planach filmowych, rodzajach filmu i kadrach, przygotowania scenariuszy do realizacji materiałów dokumentalnych dotyczących sylwetek słynnych Wielkopolan, a także przyglądania się pracy dziennikarza i operatora filmowego oraz realizowania krótkich form filmowych, np. sondy ulicznej.

Zajęcia poprowadzi operator filmowy Piotr Majdrowicz, którego zadaniem jest wprowadzenie uczniów w świat pracy dziennikarskiej.

Projekt realizowany jest przez Fundację Filmowiec z Poznania, a jego współfinansowanie wsparł Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Fot. przekazane przez I LO w Rawiczu i ZSZ w Rawiczu

DSC 0257
DSC 0404
DSC 0413

Tagi: , , , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00