Praktyki zagraniczne dla uczniów z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych rozpoczął się projekt "Europejskie praktyki szansą na rozwój dla uczniów szkoły w Bojanowie", realizowany  w ramach działania "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i nauczycieli oraz kadry kształcenia zawodowego" finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (POWER).

Realizowany projekt to pierwsza w historii szkoły szansa dla uczniów na odbycie praktyk w krajach europejskich. Celami projektu są m.in. zdobycie międzynarodowej wiedzy zawodowej oraz doskonalenie umiejętności językowych, co przyczyni się do rozwoju młodzieży, a w przyszłości zwiększenia ich szans na rynku pracy.

Trwa rekrutacja grupy 15-osobowej, która weźmie udział w pierwszym z zaplanowanych wyjazdów - listopad 2019. Praktyki zawodowe uczniów odbędą się w Bolonii (Włochy) i wezmą w nich udział uczniowie z klas drugich i trzecich w zawodach: technik rolnik, technik weterynarii, technik informatyk. Po zakończeniu rekrutacji uczniowie przejdą proces przygotowania do wyjazdu, w ramach którego zostanie przeprowadzone przygotowanie kulturowe, pedagogiczne i językowe językowe - zajęcia z j. angielskiego oraz j. włoskiego. Opiekunem grupy będzie Pani Ilona Pazoła-Szymańska.

 

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00