PRAWIE JAK WAKACJE – CHORWACJA 2017

41-osobowa grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wraz z nauczycielami: Marzanną Niedźwiadek, Moniką Waloszek-Gąsior i Kingą Popiel mogła już poczuć się jak na wakacjach będąc na wycieczce w Chorwacji.

Po 16 godzinach podróży grupa zatrzymała się w Słowenii, na dwugodzinną przerwę w podróży, by móc podziwiać zadziwiające formy skalne, wielometrowe żółto-beżowo-pomarańczowe nacieki, stalaktyty, stalagmity oraz  kurtyny skalne przepięknej Jaskini Postojnej. Po kolejnych godzinach drogi dotarli do celu wyprawy Dalmacji  chorwackiej. Jadąc wybrzeżem można było podziwiać nie  tylko  krystalicznie niebieską taflę Adriatyku, ale i majestatyczne góry Dynarskie.

Pierwszą atrakcją turystyczną w Chorwacji było urokliwe miasto Split, gdzie licealiści obejrzeli pozostałości po pałacu cesarza Dioklecjana, uczestniczyli w jego audiencji na dziedzińcu zwanym perystrylem. W  Parku Narodowym Krka można było zażyć kąpieli, mimo zimnej wody, pod jednym z siedmiu wodospadów rzeki Krka.

W Dubrowniku, mieście nigdy niezdobytym przez najeźdźców, obejrzeli starówkę niemal w całości powstałą z kamienia. W drodze powrotnej grupa zwiedziła największy park Chorwacji, Park Narodowy Jeziora Plitwickie, wpisany w 1979 roku na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Chorwacja Fotki (1)
1lorawicz Chorwacja Fotki (2)
1lorawicz Chorwacja Fotki (3)
1lorawicz Chorwacja Fotki (4)
1lorawicz Chorwacja Fotki (5)
1lorawicz Chorwacja Fotki (6)
1lorawicz Wycieczka Chorwacja  (1)
1lorawicz Wycieczka Chorwacja  (2)
1lorawicz Wycieczka Chorwacja  (3)
1lorawicz Wycieczka Chorwacja  (4)
1lorawicz Wycieczka Chorwacja  (5)
1lorawicz Wycieczka Chorwacja  (6)

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00