Przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień z wizyta w liceum

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu ze strony młodzieży ochotniczymi formami służby wojskowej oraz wstąpienia do zawodowej służby wojskowej, w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu zorganizowano spotkanie z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lesznie - Sylwią Grygier.

Młodzież zapoznano z ogólnym funkcjonowaniem służby wojskowej, pozwalającej łączyć żołnierskie wyzwania z realizacją ambicji zawodowych w cywilu, np. w służbie w Narodowych Siłach Rezerwowych, zagadnieniami związanymi z kwalifikacją wojskową. Uczniowie otrzymali także ofertę ciekawych kierunków na wyższych uczelniach wojskowych. Przedstawicielka WKU  nawiązała także do aktualnej propozycji Ministerstwa Obrony Narodowej dotyczącej naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej. Od jesieni tego roku na kwalifikację wojskową, do właściwej ze względu na miejsce zamieszkania WKU, mogą się zgłaszać ochotnicy po ukończeniu 18 roku życia.  

Dodatkowo, ze względu na udział w spotkaniu uczniów profilu matematyczno-fizycznego, została przestawiona ciekawa prezentacja na temat Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, która jest akademicką uczelnią politechniczną. Jako uczelnia publiczna nadzorowana przez MON, Akademia kształci studentów, którzy po ukończeniu WAT uzyskują szerokie perspektywy zatrudnienia w wielu działach gospodarki i gałęziach przemysłu, zarówno w firmach państwowych, jak i prywatnych.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Spotkanie Wku  1
1lorawicz Spotkanie Wku  2
1lorawicz Spotkanie Wku  3
1lorawicz Spotkanie Wku  4

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00