Rozbudowa największej szkoły w powiecie

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu zostanie rozbudowany. Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu podjęto uchwałę dającą "zielone światło" do rozpoczęcia procedury przetargowej na budowę budynku warsztatowego. Obiekt ma stanąć na terenie przy głównym budynku szkoły i docelowo ma zastąpić warsztaty szkolne do praktycznych zajęć zawodowych zlokalizowane przy ulicy Sienkiewicza.

Projekt rozbudowy Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu został zlecony przez obecny zarząd powiatu. Inwestycja polega na budowie budynku dwukondygnacyjnego dla potrzeb zajęć dydaktycznych oraz warsztatów szkolnych o powierzchni zabudowy ponad 2.100 m2, kompleksu sportowego składającego się z boiska wielofunkcyjnego z bieżnią, skoczniami i rzutnią oraz budowie dróg dojazdowych, ponad 120 miejsc postojowych dla samochodów, rowerów i skuterów, a także placu manewrowego. Całość została podzielona na trzy odrębne etapy, a szacunkowa wartość inwestycji wynosi około 11,2 mln zł.

Podczas kwietniowej sesji Rady Powiatu Rawickiego radni podjęli decyzję o przeznaczeniu środków finansowych w wysokości 2,6 mln zł na budowę budynku warsztatowego w stanie surowym. Zarząd Powiatu Rawickiego, na posiedzeniu w dniu 18 maja, zatwierdził procedurę przetargową i dał "zielone światło" do rozpoczęcia wyłonienia wykonawcy prac. Według planów obiekt ma powstać jeszcze w tym roku.

Zgodnie z projektem, nowy obiekt ma stworzyć jedną całość z istniejącym już budynkiem sali sportowej. Projektowana część dydaktyczna połączona jest łącznikiem z istniejącym budynkiem zespołu szkół (budynek "C"). Na parterze znajduje się sześć sal lekcyjnych, toalety dla uczniów, dwie klatki schodowe oraz winda. Na pierwszym piętrze założono budowę ośmiu sal lekcyjnych, węzła sanitarnego oraz pomieszczenia wielofunkcyjnego. Część niższa przeznaczona jest na pomieszczenia warsztatowe wraz z zapleczem, w skład którego wchodzą szatnie, pokój nauczycielski, narzędziownie, magazyn i pozostałe pomieszczenia techniczne.

Po wybudowaniu warsztatów w stanie surowym, starostwo zamierza przystąpić do budowy kompleksu sportowego. Powstaną tam boiska do siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki, korty do tenisa, rzutnia pchnięcia kulą, skocznia w dal i bieżnia lekkoatletyczna.

Tagi: , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00