Siatkówka turniej

Siatkarski turniej o Puchar Starosty Rawickiego

Opublikowano 13 marca 2023, 03:44
11 marca br. w hali sportowej SP4 w Rawiczu odbył się turniej minisiatkówki trójek siatkarskich dziewcząt szkół podstawowych o puchar Starosty Rawickiego, organizowany przez rawicki klub UKS 6. Do rywalizacji przystąpiło siedem trójek dziewcząt reprezentujących SP Sierakowo, SP 4 Rawicz, SP Masłowo, Klub UKS6 Rawicz, Akademia Sportu Młode Orly Z Piasków.

„Zawody odbyły się na czterech boiskach systemem „każdy z każdym”. Minisiatkówka to gra w piłkę siatkową przeznaczona dla dzieci w wieku 7-12 lat, rozgrywana w zespołach dwu, trzy i czteroosobowych, na zmniejszonym boisku, mniejszą piłką i z wybranymi przepisami gry, dostosowanymi do możliwości dzieci. Młode siatkarki wykazały się dużym opanowaniem, ważnych dla tej dyscypliny, elementów techniki indywidualnej i organizacji gry zespołowej. Dziewczyny pokazały dużą wolę walki i zaangażowanie. Miło było popatrzeć na siatkarskie zmagania. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za wsparcie turnieju i radnemu powiatu Markowi Heinze za przybycie i otwarcie imprezy. Podziękowania przekazuje również dyrekcji SP4 w Rawiczu za udostępnienie sali oraz organizatorom Monice Demut i Kubie Kasprowiczowi za przygotowanie dziewczynek i całego turnieju. Organizacyjnie wsparli nas również uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.” – powiedział wiceprezes klubu UKS6 Rawicz Robert Korczak.
Klasyfikacja końcowa:
1. SP Sierakowo/UKS6 (3)