Gala Liderów Powiatu - statuetki

Statuetki Gali Liderów Powiatu wręczone

Co roku w okolicach marca, podczas uroczystej Gali Liderów Powiatu Starosta Rawicki oraz Burmistrzowie: Bojanowa, Jutrosina, Miejskiej Górki, Rawicza i Wójt Pakosławia honorowali przedsiębiorców oraz osoby, instytucje, a także organizacje działające na niwie społecznej w powiecie rawickim. Niestety w ubiegłym roku plany te pokrzyżowała panująca w kraju epidemia i nie udało się zorganizować Gali. Jednak nagrody z ramienia Powiatu Rawickiego laureaci już otrzymali.

Gala Liderów Powiatu zawsze jest wyrazem szczególnego uznania i podziękowania za aktywną działalność zarówno firm jak i osób prywatnych. Wręczenia odbyły się w dniu dzisiejszym w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawiczu. Starosta Rawicki wspólnie z Wicestarostą oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Rawickiego osobiście spotkali się z wszystkimi wyróżnionymi.

Nagrody z ramienia Powiatu Rawickiego otrzymali:

I. W kategorii Laur Przedsiębiorczości:

  1. Firma PROINVEST SP. z o.o. powstała w roku 2018 i specjalizujące się w realizacji inwestycji z zakresu inżynierii środowiska. Dbając o należytą jakość wykonywanych prac podejmuje się budowy przepompowni ścieków, tłoczni ścieków, zestawów hydroforowych, zbiorników retencyjnych, zestawów układu ppoż., jak również indywidualnych rozwiązań inżynierskich dla środowiska, przemysłu i rolnictwa  wraz z pełną obsługą w zakresie automatyzacji i sterowania. Uczestnicząc w przetargach publicznych daje świadectwo pełnego profesjonalizmu i kompleksowej realizacji zadań jako Generalny Wykonawca zadań takich jak: modernizacje Stacji Uzdatniania Wody, budowy tłoczni ścieków, modernizacji przepompowni ścieków, dostawy urządzeń z zakresu branży wodno-kanalizacyjnej. Przedsiębiorstwo świadczy rzetelne i o wysokiej jakości usługi,  dynamicznie się  rozwija,  oraz wprowadza nowoczesne rozwiązania technologiczne. PROINVEST  może poszczycić się zaufaniem oraz współpracą z największymi krajowymi podmiotami w branży, takimi jak: MPWiK  Wrocław czy Aquanet Poznań. Firma posiada zgrany zespół doświadczonych pracowników, jest cenionym pracodawcą, dbającym o dobrą atmosferę i zapewniającym stabilność zatrudnienia dla ponad 30 osób.
  2. Rojda Bożena PHU Usługi Transportowe - Firma powstała w czerwca 1998 r. Specjalizuje się w spedycji oraz przewozach krajowych i międzynarodowych. Firma stawia przede wszystkim na jakość i solidność świadczonych usług. Stara się budować partnerskie relacje z klientami. Usługi transportowe i spedycja to ich specjalność. W swoich działaniach są niezawodni, cieszą się uznaniem i zaufaniem Klientów zarówno w kraju, jak również za granicą. Flota Firmy ROJDA Usługi Transportowe składa się z 25 pojazdów ciężarowych. Ponadto dysponują chłodniami, silosami oraz plandekami-standard. Wykonują także usługi z zakresu ślusarstwa, naprawy maszyn rolniczych i samochodów ciężarowych. Spedycja, transport, logistyka, tempo, profesjonalizm, cel, zadowolenie Klienta - to hasła, które z pasją zamieniają w czyn.
  3. DĘBNO CUSTOMS - Motto Firmy: "Z pasji do spawania i metalu, tworzymy dla Was rzeczy doskonałe". Początki firmy sięgają 2015 roku. Założyciele poznali się podczas prac związanych z lokalnym browarem (Brewicz Browar&Restauracja). Po zakończonym i udanym projekcie, swoją wieloletnią wiedzę oraz doświadczenie postanowili wykorzystać tworząc nową markę DĘBNO CUSTOMS, której głównym celem jest jakość dostarczanych produktów. Od samego początku Mikołaj  i Piotr ukierunkowali się na wytwarzanie mebli z metalu, szkła i drewna. Kolejne lata, to ewolucja z rynku lokalnego na całą Polskę oraz ościenne kraje zagranicznie, w tym Rosję i Białoruś. Trwający wzrost gospodarczy, dał firmie możliwość realizacji dużych projektów związanych z wyposażaniem hoteli, restauracji oraz biur. Firma bardzo mocno rozwinęła sprzedaż również dla klientów indywidualnych, gdzie realizuje projekty pod zamówienie: schody, stoły dębowe, drzwi i ścianki loft.  Dębno Customs współpracuje z architektami, stolarzami, szklarzami, tworząc wspólnie nowoczesne przestrzenie. Firma w obecnej chwili zatrudnia 8 osób, stale się rozwijając. Właściciele jaki i pracownicy DĘBNO CUSTOMS - z pasją zajmują się przetwarzaniem metalu w piękne przedmioty codziennego użytku.

II. W kategorii Działacz Społeczny Roku:

Towarzystwo Sportowe RUCH Bojanowo - Klub Sportowy "Ruch" Bojanowo powstał w maju 1920 roku, a już 4 lata później przemianowano go na Towarzystwo Sportowe RUCH. Poza sekcją piłkarską skupiał także sekcję lekkoatletyczną i wychowania fizyczno-wojskowego. Po zakończeniu II wojny światowej Klub TS Ruch Bojanowo wznowił działalność jako klub jednosekcyjny. W połowie lat 60-tych w ramach Klubu powołano sekcję tenisa stołowego. W latach 60-70 bojanowski Klub funkcjonował pod patronatem LZS, dopiero reaktywacja Klubu jako Towarzystwo Sportowe ?RUCH? Bojanowo nastąpiła w 2003 roku. TS Ruch w swojej działalności skupia się na szkoleniu dzieci i młodzieży. Bierze udział w rozgrywkach na poziomie regionalnym (OZPN Leszno: kl. O/A), mając ograniczone możliwości organizacyjno-finansowe - stanowi naturalne zaplecze dla większych klubów z regionu (Rawia Rawicz czy Polonia Leszno). W 2020 r. Towarzystwo Sportowe RUCH Bojanowo obchodziło Jubileusz 100 -lecia.  

III. W kategorii Filantrop Roku:

  1. Pani Karolina Kowalska od wielu lat wspiera Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu. Można śmiało określić, że jest wręcz "Przyjacielem Szkoły". Tradycją już, ponad dziesięcioletnią jest, że Pani Karolina finansuje paczki świąteczne dla uczniów, a także nagrody na różne konkursy, np. konkurs plastyczny ?Wesoły kleks?. Była także honorowym fundatorem sztandaru dla Szkoły, jak również współfinansowała uroczystość nadania sztandaru Szkole. 
  2. AC PROREF Sp. z o.o. jest polską firmą handlowo-produkcyjno-inżynieryjną, funkcjonującą od 1 maja 2012 roku, wcześniej pod nazwą AC PROREF Anna Celka.  Firma dostarcza na rynek polski i europejski profesjonalne urządzenia chłodnicze o najlepszych parametrach technicznych i użytkowych charakteryzujące się wysoką jakością, wydajnością i niezawodnością. Dba też o środowisko naturalne - swojej ofercie posiada urządzenia pracujące na czynniku naturalnym CO2. Produkowane przez firmę urządzenia chłodnicze spełniają najwyższe wymagania techniczne, są zgodne z normami europejskimi oraz są najwyższej jakości. Każdy z oferowanych produktów posiada oznakowanie CE. AC PROREF współpracuje z wieloma znanymi i cenionymi producentami komponentów chłodniczych oraz specjalistycznych urządzeń z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji, będąc ich dystrybutorem.  Poza sferą biznesową AC PROREF Sp. z o.o.  nieustannie angażuje się społecznie i wspiera działalność sportową na terenie Powiatu Rawickiego. Dzięki ich wsparciu finansowemu zawodnicy trenujący w Towarzystwie Sportowym RUCH Bojanowo mają zapewniony nowoczesny sprzęt sportowy.

IV. Nagroda Specjalna:

Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów "RAWAG" Sp. z o.o to jedna z marek wchodząca w skład, znanej na całym świecie, Grupy Schaltbau. Historia firmy to już 50 lat działalności w obszarze produkcji wyrobów dedykowanych pojazdom z obszaru transportu publicznego. Firma została założona w 1970 roku, w 2020 roku obchodziła swoje 50 lecie. Ogromnym krokiem milowym w ostatnich latach dla firmy jest digitalizacja i implementacja robotów spawalniczych. Digitalizacja, czyli wdrażanie systemu SAP dobiega końca i system wkrótce zacznie wspomagać zarządzanie firmą. Aktualnie firma zatrudnia 644 pracowników, ciągle się rozwija i rozbudowuje zwiększając sukcesywnie zatrudnienie. Nie do przecenienia jest też fakt, iż Zarząd Spółki nie zapomina o wspieraniu w różnej formie powiatowych instytucji, choćby przekazanie w ubiegłym roku dla wychowanków obu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Mały Dworek" i "Nowy Dworek" w Łaszczynie samochodu osobowego Kia Carens.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

Fot. Powiat Rawicki

1
1a
1b
2
2a
3
3a
4
4a
4b
5
5a
6
6a
7
Dav

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00