Wpisy otagowane jako ‘obchody’

konstytucja,Konstytucja 3 Maja,Narodowe Święto,obchody

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja - 2021

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

Powiatowe obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli. Po uroczystościach w kościele uczniowie z klasy mundurowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wraz z pocztem sztandarowym, delegacje samorządowców gminnych i powiatowych, Poseł na Sejm RP Wiesław Szczepański, organizacje pozarządowe, Bractwo Kurkowe oraz mieszkańcy powiatu przeszli na Plac Wolności.

Czytaj dalej

100,Bitwa Warszawska,obchody,powiatowe obchody,Święto Wojska Polskiego

1920 – wspólnie świętujmy stulecie Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają na uroczyste obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia 2020 r. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na plakacie.

Czytaj dalej

11 listopada,niepodległość,obchody,odzyskanie Niepodległości,Piknik Niepodległościowy,rocznica,swieto niepodległości

Pamiętamy…

W 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się uroczyste obchody, w których wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych, organizacje pozarządowe, delegacje, poczty sztandarowe, młodzież oraz mieszkańcy powiatu, w asyście klasy mundurowej z I Liceum Ogólnokształcącego, a także Hufca ZHP Rawicz.

Czytaj dalej

Bitwa Warszawska,obchody,Święto Wojska Polskiego

99. Rocznica Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego

Obchody 99. Rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego, 15 sierpnia, rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów przy pomniku Żołnierza Polskiego w Rawiczu. Następnie przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji społecznych, młodzież oraz mieszkańcy powiatu złożyli wiązanki kwiatów przy pomniku upamiętniającym rannych żołnierzy polskich w wojnie polsko-bolszewickiej  przebywających w 1920 r. w lazarecie mieszczącym się w dawnych koszarach.

Czytaj dalej

florian,medale,obchody,odznaki,strażak

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Bojanowie

Tegoroczne, powiatowe obchody patrona Strażaków - św. Floriana odbywały się w niedzielę, 2 czerwca br., w Bojanowie. Rozpoczęła je uroczysta msza św. w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusa, którą koncelebrowali ks. proboszcz Wojciech Rzeźnik oraz ks. wikariusz Paweł Czwojdrak.

Czytaj dalej

100-lecie Powstania Wielkopolskiego,jutrosin,książka,obchody,tablica

OBCHODY 100-LECIA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO W JUTROSINIE

W minioną sobotę w Jutrosinie odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. O godzinie 12:00 rozpoczęła się msza św. w intencji Ojczyzny, po której na jutrosińskim Rynku dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej wyzwoleniu Jutrosina (7 stycznia 1919 r.).

Czytaj dalej

DPS,obchody,pracownik socjalny

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Osieku

W dniu 4 grudnia w Domu Pomocy Społecznej w Osieku, obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji placówkę odwiedzili m.in. Starosta Rawicki Adam Sperzyński, Wicestarosta Jakub Moryson, Kierownik PCPR w Rawiczu Ewa Szczepaniak oraz proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Dubinie ks. Mirosław Wawrzyniak.

Czytaj dalej

licealiści,obchody,Święto Drzewa

Realizacja projektu

Licealiści posadzili magnolię

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu przyłączyło się do obchodów  "Dnia drzewa". Uczniowie z  klasy o profilu biologicznym przygotowali materiały informacyjne dotyczące święta, wykonali gazetkę tematyczną oraz zaangażowali się w sadzenie drzewka na terenie szkoły.

Czytaj dalej

obchody,strażak,wozy bojowe

Powiatowy Dzień Strażaka

Zapraszamy do wspólnego świętowania Powiatowego Dnia Strażaka w dniu 12 maja 2018 r. Szczegółowy program obchodów w poniższym plakacie.

Czytaj dalej

1 marca,obchody,Żołnierze Wyklęci

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Oficjalne obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Rawiczu zorganizowano przy murze więziennym Zakładu Karnego w Rawiczu. Poprowadził je mł. bryg. mgr Krzysztof Skrzypczak. Uroczystość uświetniła obecność klasy mundurowej z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu oraz pocztów sztandarowych ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych a także ochotniczych straży pożarnych z terenu Powiatu Rawickiego.

Czytaj dalej

obchody,wolontariusz roku

Zaproszenie na Wielkopolski Dzień Wolontariusza

Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza wolontariuszy działających na terenie województwa wielkopolskiego na uroczyste obchody Wielkopolskiego Dnia Wolontariusza, które odbędą się 12 grudnia 2017 roku o godzinie 12:00 w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie uwieńczy koncert zespołu Audiofeels.

W sprawach organizacyjnych można kontaktować się z przedstawicielem organizatora, Pawłem Michałowskim ? 61 62 66 711, e-mail: pawel.michalowski@umww.pl lub przedstawicielka współorganizatora wydarzenia ? Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych, Iloną Nieroda ? 61 62 32 145, 61 85 30 930, e-mail: wolontariat@wrk.org.pl.

Rejestracji na koncert oraz zgłoszenia na konkurs pn. ?Barwy Wolontariatu? należy dokonywać na stronie: www.wolontariuszroku.wrk.org.pl.

Czytaj dalej

Narodowe Święto Niepodległości,obchody,rocznica

Narodowe Święto Niepodległości

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2017 r. W tym dniu przypada 99. Rocznica odzyskania przez Polskie niepodległości. Szczegółowe informacje na poniższym plakacie.

Czytaj dalej

obchody,rocznica,władze powiatowe

To już 61 lat temu – obchodzimy rocznicę Poznańskiego Czerwca 1956

61 lat temu, 28 i 29 czerwca 1956 r., w Poznaniu wybuchły robotnicze protesty, które przerodziły się w walki uliczne. Władze komunistyczne do ich stłumienia użyły wojska. Życie straciło 58 osób, w tym 50 osób cywilnych. Co najmniej 239 osób zostało rannych. Robotniczy bunt przeszedł do historii jako Poznański Czerwiec. Było to pierwsze w Polsce masowe wystąpienie robotnicze przeciwko komunistycznym władzom i w bardzo poważnym stopniu przyspieszyły zmiany polityczno-gospodarcze w PRL.

Czytaj dalej

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00