Wpisy otagowane jako ‘ochrona środowiska’

konkurs,ochrona środowiska

Konkurs pn. "Nasz pomysł na ochronę środowiska"

Dbam o środowisko

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie  pn: "Nasz pomysł na ochronę środowiska" VI edycja - Dbam o środowisko.

Czytaj dalej

baza,emisja,gazy cieplarniane,ochrona środowiska,raport

Obowiązki sprawozdawcze podmiotów korzystających ze środowiska, których działalność powoduje emisję gazów lub pyłów do powietrza

Podmioty korzystając ze środowiska, czyli podmioty których działalność powoduje emisje gazów lub pyłów do powietrza są zobowiązane do przedkładania marszałkowi województwa informacji o opłacie za korzystanie ze środowiska za rok 2019. Informację przygotowuje się na podstawie raportu o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji złożonego do KOBiZE.

Czytaj dalej

infrastruktura hydrotechniczna,ochrona środowiska,zarządzanie kryzysowe,zespół

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Początkiem tygodnia odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym na zaproszenie Starosty Rawickiego wziął udział Kamil Kucharski - przedstawiciel Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Zarządu Zlewni w Lesznie.

Czytaj dalej

kopalnia,ochrona środowiska,stowarzyszenie

Wspólny głos przeciw budowie kopalni

Powiaty rawicki, gostyński i leszczyński oraz kilkanaście gmin z tych terenów przystąpiło do Stowarzyszenia "Samorządy dla zrównoważonego rozwoju". Pod koniec sierpnia ukonstytuowały się władze organizacji. Na jej czele stanął Wicestarosta Gostyński Czesław Kołak, a jednym z jego zastępców został Starosta Rawicki Adam Sperzyński.

Czytaj dalej

azbest,ochrona środowiska

Powiat Rawicki uzyskał dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na likwidację azbestu

Powiat Rawicki realizuje przedsięwzięcie pn.: "Likwidacja wyrobów budowlanych zawierających azbest na terenie powiatu rawickiego w 2017 r.", polegającego na wykonywaniu usług usuwania i unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest. Wykonawcą robót jest firma RENOVO s. c. Krzysztof Łoziński, Piotr Malinowski z Łodzi.

Czytaj dalej

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00