Wpisy otagowane jako ‘uczniowie’

innowacje pedagogiczne,nadlesnictwo,uczniowie

Uczniowie z wizytą w Nadleśnictwie Żmigród

W ramach innowacji pedagogicznej „Cztery Pory Roku” uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zielonej Wsi udali się z wizytą do Nadleśnictwa Żmigród. Dzieci wzięły udział w zajęciach pt. „Wiosna w lesie”, w ramach których uczyły się rozpoznawać jaja ptaków takich, jak czajka i drozd, obserwowali przez lornetkę przyrodę i życie w lesie, słuchali odgłosów ptaków, a  podczas spaceru pobrali wodę w ekologicznym stawie, aby następnie zbadać jej skład pod mikroskopem.

Czytaj dalej

projekt,Sejmik młodzieży Województwa Wielkopolskiego,uczniowie

Wyłoniono zespół na Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

W dniu  25 kwietnia 2017 roku, odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej ds. wyłonienia zespołów uczniowskich – uczestników sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Do projektu pn. SEJMIK MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO organizowanym przez Przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, zgłosiło się pięć reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych: I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, Zespołu Szkół Przyrodniczo – Technicznych CKU w Bojanowie oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie.

Czytaj dalej

działacz,uczniowie,zawodnik,żużel

Spotkanie z Kolejarzem

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się spotkanie z zawodnikami i działaczami Kolejarza Rawicz. W sali sportowej szkoły zjawili się: prezes rawickiego klubu żużlowego Andrzej Kuźbicki, skarbnik Robert Zimny, menadżer Adam Skórnicki oraz zawodnicy: Stanisław Mielniczuk, Valentin Grobauer, Rafał Konopka, Marek Lutowicz, a także uczeń ZSZ Rawicz, który w Kolejarzu będzie występował jako „gość” – Sebastian Niedźwiedź.

Czytaj dalej

certyfikat,praktyki,prom,uczniowie

PRAKTYKA MARZEŃ NA PROMIE SKANIA

Praktykę na promie Skania firmy UNITY LINE można uznać za wyjątkowo udaną. Uczniowie odbywający praktykę zawodową od 20 lutego do 6 marca 2017 roku mieli  okazję poznać pracę na promie „od podszewki”.

Czytaj dalej

język niemiecki,konkurs,uczniowie

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „DAF- KENNER KOCHEN”

Sobotnie przedpołudnie nie dla wszystkich jest czasem odpoczynku. Dla Marysi, Ady, Oli, Ali,Kasi,  Pawła i Huberta ubiegła sobota była bardzo pracowita. Kilkoro uczniów z grupy rozszerzonego języka niemieckiego Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu  za namową germanistki, pani Patrycji Stelmaszyk, postanowiło wziąć udział w ogólnopolskim konkursie „DAF- Kenner kochen” http://dafkenner.wszpwn.com.pl/ .

Czytaj dalej

historia,olimpiada,uczniowie

XLIII Olimpiada Historyczna 2016/2017

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku szkolnym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wzięli udział w Olimpiadzie Historycznej organizowanej od 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Czytaj dalej

eTwinning,spotkanie,uczniowie

Niecodzienne spotkanie

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie, dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu z oficerami Dowództwa Sił Lądowych NATO, dzięki wideokonferencji w ramach projektu eTwinning.

Czytaj dalej

dofinansowanie,projket,uczniowie

Z MECHATRONIKĄ ZA PAN BRAT

„Z mechatroniką za pan brat”  – pod takim tytułem I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu złożyło projekt do Banku Aktywnej Młodzieży – programu  Fundacji Banku Zachodniego WBK, który ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że od wykształcenia, inicjatywy, aktywności i działalności społecznej zależy nie tylko ich własna przyszłość, ale także przyszłość lokalnego środowiska, narodu i państwa polskiego.

Czytaj dalej

uczniowie,zajęcia dydaktyczne

Interdyscyplinarne zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej

W tym roku  szkolnym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu uczestniczyli w ciekawych   zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Doliny Baryczy” w Nadleśnictwie Żmigród. Zajęcia rozpoczęły się we  wrześniu  i  będą kontynuowane  do wiosny przyszłego roku. Mają  one charakter interdyscyplinarny. Odbywają się  cyklicznie  jeden raz w miesiącu. Dotychczasowe spotkania dotyczyły   trzech  bloków  tematycznych, w ramach  zajęć  dydaktycznych  z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi edukacyjnych (komputery, mikroskopy, zestawy do badania stanu środowiska).

Czytaj dalej

Sejm RP,uczniowie,wycieczka

Warszawa oczami uczniów

W listopadzie grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie stolicy Polski rozpoczęli od Łazienek Królewskich, gdzie zobaczyli przylegający do nich Belweder, gmach Rady Ministrów, a także pomnik Fryderyka Chopina i Pałac Łazienkowski.

Czytaj dalej

akademia,święto,uczniowie

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu uczcili Narodowe Święto Niepodległości uroczystą akademią. Młodzież zaprezentowała część artystyczną, na którą złożyła się poezja patriotyczna J. Słowackiego, A. Asnyka, K. Wierzyńskiego oraz okolicznościowe piosenki.

Czytaj dalej

listopad,uczniowie,znicz

Uczniowie pamiętają o nauczycielach

Miesiąc listopad to czas zadumy i refleksji, czas wspominania tych, których już z nami nie ma, którzy odeszli… W tym okresie myśli wędrują do osób, które miały wpływ na nasze postrzeganie świata i otaczającej rzeczywistości, uczyły odróżniać dobro od zła, a niekiedy miały też swój udział w dokonywanych przez nas decyzjach życiowych.

Czytaj dalej

mistrzostwa,pływanie,sztafeta,uczniowie

Mistrzostwa SZS Wielkopolska w Pływaniu

W kompleksie sportowo-rekreacyjnym „Malta” w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Szkół Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu. Rywalizowano w kategoriach dziewcząt i chłopców indywidualnie i drużynowo. Ze szkół ponadgimnazjalnych Powiat Rawicki reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Czytaj dalej

hotel,uczniowie,wycieczka zawodowznawcza

We wrocławskim hotelu Park Plaza

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do hotelu Park Plaza we Wrocławiu.  Na miejscu zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami o hotelu, zakresie świadczonych usług oraz mechanizmami wpływającymi na ceny usług hotelowych. Przedstawiono im także strukturę organizacyjną hotelu, a także omówiono zadania poszczególnych działów oraz działalność biznesowo-gastronomiczną hotelu.

Czytaj dalej

akademia,dzien edukacji,nauczyciele,powiatowy,uczniowie

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października o godzinie 11:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu odbyła się uroczystość powiatowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z otwarciem nowego kompleksu sportowego oraz odsłonięciem pamiątkowej tablicy i nadaniem imienia Kazimierza Cepurskiego sali sportowej.

Czytaj dalej

akademia,anuczyciele,dzien edukacji,edukacja,uczniowie

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ w bojanowskiej szkole

W Zespole Szkół Przyrodniczo – Technicznych CKU w Bojanowie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli: zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. Akademię poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Beata Lipowicz, która w imieniu społeczności uczniowskiej podziękowała nauczycielom za zaangażowanie w wychowanie i edukację.

Czytaj dalej

dzień,edukacja,szkoła,uczniowie

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

„Polonista,  to nie jest zawód, lecz misja, dydaktyczne cuda wśród ciemnego luda” – te słowa towarzyszyły dziś nauczycielom, wychowawcom, uczniom podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. Wypowiedziała je, emerytowana polonistka Cecylia Bohdziewicz, przytaczając wiersz Mariana Wojnowskiego pt. „List do polonistów”. Utwór stał się podstawą rozważań nad sensem nauczycielskich zmagań z językową i uczniowską rzeczywistością.

Czytaj dalej

europejski dzień języków,uczniowie

„WSZYSCY JESTEŚMY EUROPEJCZYKAMI”

Będzie, będzie zabawa!
Będzie się działo!

I znowu… będzie mało
Będzie głośno, będzie radośnie…

Słowa „Bałkanicy” przyświecały organizatorom Europejskiego Dnia Języków w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i dyrekcja przygotowywali się na przyjęcie nietypowych gości – wolontariuszy z Fundacji CAT w Lesznie: Valerii Cario z Włoch, Jesusa Sancheza de Pablo Aranda z Hiszpanii, Ozge Akalin i Emrah Cetin z Turcji oraz uczniów drugich i trzecich klas Gimnazjum w Bojanowie.

Czytaj dalej

Niemcy,szkoła,uczniowie,wymiana

Wymiana polsko-niemiecka ze szkołą partnerską

Dwunastoosobowa grupa  młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu przebywała  w Niemczech na wymianie polsko-niemieckiej ze szkołą partnerską z St.-Ursula-Gymnasium w Attendorn. Podczas pobytu przekazano dyrektorowi szkoły niemieckiej materiały promujące Powiat Rawicki.

Czytaj dalej

festiwal,nauka,uczniowie

NA TROPACH WIEDZY – XIX Dolnośląski Festiwal Nauki 2016

Grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu uczestniczyła w wyjeździe na kolejną edycję Festiwalu Nauki. W tym roku udział w szerokiej ofercie wydarzeń festiwalowych uczniowie rozpoczęli od wykładów  na Uniwersytecie Medycznym: „Mumie z Tarim”, a następnie „Borelioza – prawdziwy demon czy strach na wróble. Fakty i mity o tej interesującej chorobie”.

Czytaj dalej

mistrzostwa,sztafeta,uczniowie,zawody lekkoatletyczne

Dziesięciokrotnie na najwyższym stopniu podium

Na rawickim stadionie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce szkół ponadgimnazjalnych. W zmaganiach udział wzięli reprezentanci z czterech placówek z: Miejskiej Górki, Jutrosina oraz Rawicza. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach biegowych: na 100, 200, 400, 800, 1.500 i 3.000 metrów i w dwóch sztafetach: 4×100 metrów oraz szwedzkiej (100 + 200 + 300 + 400), a także technicznych: skoku w dal, pchnięciu kulą oraz rzucie oszczepem.

Czytaj dalej

praktyki,szkolnie,uczniowie

Wakacyjne praktyki teleinformatyków

Podczas wakacji dwóch uczniów kształcących się w zawodzie technik teleinformatyk z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło miesięczne praktyki w leszczyńskiej firmie C&C Partners w dziale Rozwiązań Telekomunikacyjnych.

Czytaj dalej

lekcje edukacyjne,szkoły,uczniowie,współpraca

ZUS ZAPRASZA SZKOŁY DO WSPÓŁPRACY

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne do udziału w programach edukacyjnych, których celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów.

Czytaj dalej

uczniowie,warsztaty,zajęcia

Logistycy mierzyli i zwiedzali Wielkopolski Park Narodowy

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu rozpoczęli rok szkolny od dwudniowych zajęć praktycznych w terenie w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach k/Puszczykówka. Młodzież wzięła udział w warsztatach przyrodniczych realizowanych w ramach projektu „Bliżej przyrody”.

Czytaj dalej

rezizyta,uczniowie,wymiana

RAWICCY LICEALIŚCI POJADĄ DO NIEMIEC

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wyjadą we wrześniu br. do zaprzyjaźnionej szkoły St.-Ursula-Gymnasium w Attendorn.  Tydzień spędzony w Niemczech stanowić będzie  kontynuację współpracy zapoczątkowanej przed dwoma laty.

Czytaj dalej

licealiści,spotkanie,uczniowie

DUŻE I MAŁE TALENTY robią eksperymenty!

W czerwcu w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu gościły dzieci z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 4. Celem ich wizyty było spotkanie z uczniami naszej szkoły Natalią Bogdańską, Patrykiem Czudakiem (wielkim pasjonatem doświadczeń fizycznych, może w przyszłości naukowcem) i Kacprem Horałą, którzy przygotowali dla swoich młodszych kolegów niezwykły pokaz doświadczeń fizycznych.

Czytaj dalej

fryzury,konkurencje,konkurs,uczniowie

V Konkurs Fryzjerski Rawicz 2016

W hotelu Diament odbył się V Powiatowy Konkurs Fryzjerski dla uczniów. Puchar Starosty Rawickiego zdobyła Aneta Stryjakowska – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie – mistrz szkolący Angelika Lewandowska Salon Fryzjerski „Angel” z Kościana. Wykonała fryzurę w kształcie koka oplecionego warkoczem.

Czytaj dalej

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00