Wpisy otagowane jako ‘wycieczka’

wycieczka

Wycieczka zawodowców

Grupa uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu udała się na wycieczkę zawodoznawczą do Leszczyńskiej Fabryki Pomp Sp. z o.o.

Czytaj dalej

wycieczka

Wycieczka zawodowców

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w  Rawiczu  udała się na wycieczkę do Niemiec w rejon Saksonii, celem poznania zabytków, kultury i języka, a także tradycji związanych z Bożym Narodzeniem.

Czytaj dalej

wycieczka

Wycieczka zawodoznawcza

W dniu 29 listopada br. uczniowie klasy IV technikum kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się w hotelu we Wrocławiu.

Czytaj dalej

muzeum,Polacy,wycieczka

WYCIECZKA EDUKACYJNO-KULTURALNA DO WROCŁAWIA

Dla uczniów z dwóch klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu zorganizowano wycieczkę edukacyjno-kulturalną do Wrocławia, podczas której w Muzeum Architektury obejrzeli wystawę pt. "1918-2018: stulecie niepodległości. Polska - światu".

Czytaj dalej

rower,szlak,wycieczka

Rowerowe święto Pań

Rawicki Oddział PTTK serdecznie zaprasza w dniu 27 maja 2018 r., ze szczególnym uwzględnieniem Pań, na rowerową wycieczkę szklakiem pałaców na Ziemi Rawickiej.

Czytaj dalej

wycieczka

Uczniowie w Górach Sowich

Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu pod koniec kwietnia miała okazję zobaczyć Góry Sowie. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia ewangelickiego Kościoła Pokoju w Świdnicy, jednej z najpiękniejszych drewnianych świątyń, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Czytaj dalej

wycieczka

W nagrodę do Zakopanego

Za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie filmowym pt. "Wesele w naszej szkole", którego organizatorem było Towarzystwo "Hotele Polskie Dzieciom" grupa 11 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w nagrodę uczestniczyła w wycieczce do Zakopanego. 

Czytaj dalej

liceum,podróż,wycieczka

PRAWIE JAK WAKACJE – CHORWACJA 2017

41-osobowa grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wraz z nauczycielami: Marzanną Niedźwiadek, Moniką Waloszek-Gąsior i Kingą Popiel mogła już poczuć się jak na wakacjach będąc na wycieczce w Chorwacji.

Czytaj dalej

piknik,trasa rowerowa,wycieczka

23 Rower Piknik

Tradycyjnie już 1 maja organizowany jest Rodzinny Rower Piknik. Start z rawickiego rynku o godzinie 10:00. Trasa wycieczki rowerowej zaplanowana jest na ok. 16 km drogami asfaltowymi i gruntowymi.

Czytaj dalej

stolica,warszawa,wycieczka

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO STOLICY

W grudniu, 18 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu udała się na Mikołajkową Wycieczkę do Warszawy. Pałac Kultury i Nauki, Łazienki, Zamek Królewski oraz jarmark bożonarodzeniowy na warszawskiej starówce dostarczyły wielu atrakcji uczestnikom wycieczki.

Czytaj dalej

Sejm RP,uczniowie,wycieczka

Warszawa oczami uczniów

W listopadzie grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie stolicy Polski rozpoczęli od Łazienek Królewskich, gdzie zobaczyli przylegający do nich Belweder, gmach Rady Ministrów, a także pomnik Fryderyka Chopina i Pałac Łazienkowski.

Czytaj dalej

projekt,wycieczka,zakład

Czysta woda w Rawiczu

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu realizując wewnątrzszkolny projekt pt. "Woda znaczy życie" wybrali się na wycieczkę rowerową do Stacji Uzdatniania Wody w Załęczu. Poznanie zakładu było jednym z założeń projektu.

Czytaj dalej

rajd,rower,wycieczka

Rajd rowerowy do Sułowa Wielkiego

Młodzież ze SKT ?Szprycha? wraz z opiekunami: Jakubem Morysonem, Rafałem Jędrzejakiem i Weroniką Waresiak, udali się na wycieczkę rowerową do Sułowa Wielkiego. Grupa rowerzystów wyruszyła spod rawickiego ratusza o godzinie 09:00 w kierunku drogi technicznej S 5, którą można częściowo dojechać do Żylic, dalej z małymi przerwami trasa prowadziła do Pakówki.

Czytaj dalej

licealiści,wycieczka,zwiedzanie

UCZNIOWIE I LO NA LAZUROWYM WYBRZEŻU

Po raz kolejny uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego wyjechali poza granice Polski. W tym roku podziwiali piękno Francuskiego Lazurowego Wybrzeża. Podczas sześciodniowej wycieczki licealiści zwiedzili Niceę i Cannes, jedne z najsłynniejszych miast Francuskiej Riwiery, a tam porty, Promenadę Anglików, Pałac Festiwalowy oraz galerię gwiazd. Mieli również okazję zobaczyć typowe portowe miasteczko jakim jest Saint Tropez, gdzie ślady słynnego Żandarma są ciągle wszechobecne.

Czytaj dalej

biblioteka,przedszkolaki,wycieczka

Wycieczka do lasu „Chcemy oddychać czystym powietrzem”

Dzieci z przedszkola w Dębie Polskim wraz z zaprzyjaźnionymi przedszkolakami z Szymanowa wybrały się na wycieczkę do lasu. Jej celem było obserwowanie przyrody, poznanie zwierząt zamieszkujących w lasach oraz wyjaśnienie dzieciom dlaczego tak ważne jest sadzenie drzew i dbanie o przyrodę.

Czytaj dalej

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00