UAM objął patronat nad klasami w naszym liceum

Uroczystość podpisania umowy partnerskiej pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu a Wydziałem Nauk Politycznych i  Dziennikarstwa UAM odbyła się w ubiegły piątek (23 września). Uniwersytet objął  patronatem naukowym klasy o profilu prawno-dziennikarskim i humanistycznym.

Umowę o współpracy podpisali dyrektor szkoły i Prodziekan ds. Współpracy Międzynarodowej Wydziału prof. UAM dr hab. Radosław Fiedler. W uroczystości uczestniczył również wicestarosta rawicki Jacek Gwizdek.

Celem współpracy jest popularyzacja nauk społecznych oraz technik dziennikarskich wśród uczniów szkoły. Będą oni mogli uczestniczyć w wykładach otwartych i zajęciach warsztatowych, nocy korepetycji, konkursach, debatach, dniach dziennikarskich i innych wydarzeniach uniwersyteckich organizowanych na uczelni i prowadzonych przez pracowników naukowych i studentów UAM. Uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w specjalistycznych zajęciach na terenie szkoły. Porozumienie zakłada również współpracę ze studenckimi kołami naukowymi oraz doradztwo naukowe i pedagogiczne.

Na zakończenie  uroczystości zebrani  wysłuchali wykładu "Bliski Wschód - beczka prochu?" - inaugurującego współpracę, który wygłosił prof. UAM dr  hab. Radosław Fiedler.

Jest to szczególne wyróżnienie dla I Liceum Ogólnokształcącego, bowiem jest to jedyna placówka w naszym regionie, która w ten sposób będzie współpracować z jedną z najlepszych uczelni wyższych w Polsce. Przypomnijmy, że zdawalność matur w tej szkole wyniosła ostatnio ponad 97% i jest to jeden z najlepszych wyników w subregionie leszczyńskim.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Powiat Rawicki  1
1lorawicz Powiat Rawicki  2
1lorawicz Powiat Rawicki  3
1lorawicz Powiat Rawicki  4
1lorawicz Powiat Rawicki  5
1lorawicz Powiat Rawicki  6
1lorawicz Powiat Rawicki  7
1lorawicz Powiat Rawicki  8
1lorawicz Powiat Rawicki  9

Tagi: , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00