VI edycja Narodowego Czytania 2017 w rawickim liceum

2 września, w całej Polsce, odbyła się już szósta edycja projektu Narodowe Czytanie, zainicjowane-go przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a kontynuowana przez obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało m.in. z Przedwiośniem Stefana Żeromskiego, Pamiątkami Soplicy Henryka Rzewuskiego i Beniowskim Juliusza Słowackiego.

W sobotnie przedpołudnie dyrektorki Łucja Dera i Elżbieta Jagodzińska, nauczyciele, uczniowie oraz wszyscy zainteresowani akcją zebrali się w sali sportowej I LO w Rawiczu, by uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Zebrani wysłuchali najciekawszych fragmentów Wesela. Dużym zaangażowaniem w prezentację wykazali się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie I LO. Fragmenty dramatu przeczytały zebranym również dyrektor szkoły oraz jej zastępczyni. W całość prezentacji wplecione zostały utwory muzyczne, w pełni oddające wyjątkowość dzieła Wyspiańskiego. Zebrana publiczność miała okazję nie tylko wysłuchać najciekawszych fragmentów dramatu, ale również otrzymać okolicznościową pieczątkę. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Narodowym Czytaniu i mamy nadzieję, iż w przyszłym roku również spotkamy się podczas odczytu dzieł kolejnego z naszych wielkich Polaków.

 

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00