Zagraniczne praktyki uczniów ZSZ

Już w najbliższą niedzielę uczniowie technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu udadzą się na zagraniczne praktyki do Niemiec w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Projekt pod tytułem ?Polska edukacja plus europejska praktyka - początkiem kariery zawodowej?, który finansowany jest w całości z  Unii Europejskiej.

Młodzież z klas trzecich technikum logistycznego oraz żywienia i usług gastronomicznych jest już po specjalnym spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się w obecności ich rodziców. Podczas niego omówiono ideę programu Erasmus+, a także kwestie związane z wyjazdem i programem praktyk. Stażyści dowiedzieli się, w jaki sposób dokumentować przebieg stażu, jakie otrzymają certyfikaty oraz zostali poinformowani o procedurze oceniania w ramach systemu ECVET. Koordynatorki przedstawiły także warunki bytowe w Gut-Wehlitz koło Lipska, plan wycieczek turystycznych realizowanych podczas pobytu młodzieży, szczególnie w weekendy.

Młodzież otrzymała odzież roboczą, która wymagana jest na praktykach. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych otrzymali komplet odzieży oraz specjalnego obuwia. Obie grupy zawodowe mają już koszulki z logo projektu Erasmus+. Na wyposażenie uczestnika składały się też słowniki, rozmówki, notesy i nośniki pamięci. Młodzież po przymierzeniu odzieży zaprezentowała się rodzicom.

Na trwający trzy tygodnie staż z uczniami pojadą koordynatorki projektu Renata Uźniak i Alicja Stachowska oraz nauczycielki Anna Funka-Leciejewska i Magdalena Nawrot.

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00