Zakończyła się sukcesem akcja „OKAŻ SERCE”

Organizatorzy "Zespół Szkół Przyrodniczo - Technicznych w Bojanowie i Ochotnicza Straż Pożarna w Trzeboszu" serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w pierwszą edycję akcji "OKAŻ SERCE", która została objęta patronatem medialnym przez Burmistrza Bojanowa oraz gazetę "Życie Rawicza".

Tym razem celem akcji było przeprowadzenie zbiórki materiałów opatrunkowych oraz środków higieny i czystości dla Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu. Do akcji włączyły się wszystkie szkoły Gminy Bojanowo, KP PSP w Rawiczu, KP PSP w Górze, OSP w Bojanowie, OSP w Miejskie Górce, a także sekcja siatkarska klubu sportowego Pogoń Góra i mieszkańcy Bojanowa, którzy mogli przynieść ofiarowane środki do remizy strażackiej OSP w Bojanowie.

Zbiórka środków trwała od 22 lutego do 6 marca 2017 r. Chcąc dodać odrobinę pozytywnej rywalizacji ogłoszono międzyszkolny konkurs, którego zwycięzcą była ta szkoła, która zebrała najwięcej środków w przeliczeniu na liczbę uczniów. Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bojanowie (klasy IV - VI). Członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego już wkrótce odwiedzą laureata i wręczą dyplom oraz nagrodę.

W sumie zebrano 1428 różnych środków, w tym:

  • mydeł w kostce - 356 sztuk,
  • mydeł w płynie - 67 sztuk,
  • szamponów - 56 sztuk,
  • żeli pod prysznic - 18 sztuk,
  • past do zębów - 47 sztuk,
  • środków opatrunkowych (bandaże, plastry, gaziki) - 445 sztuk,
  • ręczników papierowych - 89 podwójnych opakowań,
  • papieru toaletowego - 5 opakowań.

Były także: maszynki do golenia, żele do golenia, kremy do rąk i twarzy, pasty do rąk, patyczki do uszu, wody utlenione, witaminy, proszki oraz wiele różnych produktów.

Pod koniec marca Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem oraz Maciejem Kaziorem, absolwentem szkoły i jednocześnie przedstawicielem współorganizatorów akcji OSP Trzebosz, odwiedzili mieszkańców Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu i przekazali wszystkie zebrane środki.

Fot. ZSPT CKU Bojanowo

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00