Zapobieganie marnotrawienia żywności – EcoWaste4Food

Grupa uczniów kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu uczestniczyła w warsztatach organizowanych w ramach projektu EcoWaste4Food, którego partnerem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Celem warsztatów, które odbyły się 19 września było uświadomienie, jak duże ilości odpadów żywności są przez nas produkowane oraz w jaki sposób zapobiegać temu zjawisku. Uczniowie obserwowali proces zarządzania żywnością w restauracji "Concordia Taste" w Poznaniu. Pracownicy restauracji opowiedzieli jaki wpływ na zakupy oraz proces produkowania dań i ilość marnowanych odpadów ma menu restauracji. Podczas warsztatów pokazali jak w praktyce zapobiegać nadmiernemu wyrzucaniu jedzenia np. poprzez dobranie odpowiednich porcji dań. Uczniowie obserwowali uwzględnienie maksymalnego wykorzystania produktów spożywczych przy przygotowywaniu dań zawartych w menu.

Dzięki tego typu przedsięwzięciom młodzież może w praktyczny sposób poznawać sposób funkcjonowania restauracji oraz czerpać dobre praktyki przy zachowaniu zasady "zero waste".  Na zakończenie uczniowie otrzymali poczęstunek.

Projekt EcoWaste4Food Wspieranie ekologicznych rozwiązań innowacyjnych w celu zmniejszania marnotrawienia żywności i promowania gospodarki efektywniejszej zasobowo dofinansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach Programu Interreg Europa. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przystąpił do projektu na początku 2017 roku.

Więcej informacji o projekcie: https://www.umww.pl/departamenty_departament-rolnictwa-i-rozwoju-wsi_projekt-ecowaste4food  

Fot. Archiwum ZSZ Rawicz

IMG 4159

Tagi: , , , , , , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00