Dni otwarte

DNI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH

Opublikowano 5 kwietnia 2023, 02:11

W dn. 5 kwietnia br. odbyły się drzwi otwarte w dwóch szkołach średnich, dla których organem prowadzącym jest Powiat Rawicki – Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu.

W sali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych zorganizowano Dzień otwarty, podczas którego uczniowie ostatnich roczników szkół podstawowych mogli zapoznać się z ofertami zaprezentowanymi przez szkoły, placówki pedagogiczne, instytucje pośrednictwa pracy oraz lokalne firmy.

Przyszłym absolwentom klas ósmych uczniowie zespołu szkół zaprezentowali, jak wygląda nauka w poszczególnych zawodach, zapoznali ósmoklasistów ze szkołą czy przygotowali ciekawe prezentacje. Zwiedzający mogli osobiście sprawdzić się w zadaniach, quizach czy wziąć udział w wykładach.

Z kolei I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu drzwi otwarte organizowało w godzinach 10:00 do 14:00. Uczniowie i nauczyciele tej placówki również chętnie oprowadzali po niej młodzież i zachęcali do jej wyboru.

[widgetkit id=”902″ name=”2023_04_05_Dni_Otwarte”]