I Powiatowy Strażacki Dzień Kobiet

STRAŻACZKI Z POWIATU RAWICKIEGO OBCHODZIŁY DZIEŃ KOBIET

Opublikowano 22 marca 2023, 08:52

18 marca br. w świetlicy wiejskiej w Sobiałkowie odbył się I Powiatowy Strażacki Dzień Kobiet. Uczestniczyły w nim druhny OSP z terenu powiatu rawickiego z miejscowości: Zielona Wieś, Kawcze, Zawady, Oczkowice, Śląskowo, Miejska Górka, Słupia Kapitulna, Dębno Polskie, Jutrosin, Sarnowa, Żołędnica, Rawicz i Sobiałkowo.

W wydarzeniu wzięli udział: Starosta Rawicki Adam Sperzyński oraz Wiceprezes Powiatowego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych druh Karol Maćkowiak.

Podczas obchodów strażackiego dnia kobiet panie uczestniczyły w warsztatach z samoobrony poprowadzonych przez Piotra Chudego. Dodatkową atrakcją spotkania były obwody stacyjne przygotowane przez druhów z OSP Sobiałkowo: ewakuacja poszkodowanego z zadymionego pomieszczenia z „przeszkodami”. Swój obwód stacyjny miał też druh Damian Hauza z OSP Sarnowa, który przeprowadził warsztaty z pierwszej pomocy.

fot. Organizatorzy