Rozpoczęto budowę ścieżki rowerowej Rawicz-Osiek

Opublikowano 4 czerwca 2020, 10:49

Powiatowi i gminni samorządowcy przekazali plac budowy wykonawcy robót budowlanych tj. konsorcjum firm: P.H.U. „CHOD-DRÓG” Andrzejewski Przemysław z Krobi w partnerstwie z Przedsiębiorstwem Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o. W dniu dzisiejszym rozpoczęła się budowa ciągu pieszo-rowerowego przebiegającego przez Gminę Rawicz i Pakosław.

Przypomnijmy, że projekt pod nazwą ,,Budowa infrastruktury rowerowej jako alternatywny sposób komunikacji w ramach realizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej na obszarze powiatu rawickiego” będzie realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 oraz Powiatu Rawickiego, Gminy Rawicz i Pakosław. Polegać on będzie na budowie ciągu pieszo-rowerowego oraz zintegrowanego węzła przesiadkowego. Całkowita długość trasy wyniesie ok. 21 km.

Fot. Powiat Rawicki

[widgetkit id=”721″ name=”Galeria – Wpis – Przekazanie plac budowy Rawicz-Osiek 04062020″]