1,5 mln zł dofinansowania na doposażenie dwóch szkół w Powiecie Rawickim

Opublikowano 24 czerwca 2024, 02:56

Powiat Rawicki złożył w ramach naboru do programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 dla działania: Działanie 5.1 Poprawa równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia, szkolenia i uczenia się przez całe życie poprzez wsparcie infrastruktury edukacyjne wniosek pn. „Nowe pracownie kształcenia zawodowego w szkołach Powiatu Rawickiego – dla rozwoju gospodarczego południowej Wielkopolski”. Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę blisko 2,2 mln złotych. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, a kwota dofinansowania wynosi 1,5 mln złotych.

Projekt obejmuje swym zakresem doposażenie pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie i Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu. W Bojanowie doposażone pracownie uatrakcyjnią i przyczynią się do efektywniejszego kształcenia uczniów w zawodach: technik rolnik, rolnik (zawód), technik informatyk, technik weterynarii. Przyczynią się również do otwarcia nowych kierunków kształcenia zawodowego, a mianowicie: technik analityk, technik automatyki i robotyki.

Dzięki wyposażeniu pracowni rachunkowości w ZSZ w Rawiczu możliwe będzie wprowadzenie do oferty szkoły nowego kierunku kształcenia – technika rachunkowości. Kompleksowe wyposażenie pracowni komputerowej oraz uruchomienie pracowni technik rachunkowości wraz z niezbędnym wyposażeniem w nowoczesny sprzęt dostosowany do wymogów podstawy programowej oraz wymagań XXI wieku poprawią jakość kształcenia młodzieży.