III Sesja Rady Powiatu Rawickiego

Opublikowano 20 czerwca 2024, 12:16

Informujemy, że w dniu 20 czerwca br. o godz. 09.00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Rawiczu odbyła się się III Sesja Rady Powiatu Rawickiego.

Podczas posiedzenia Starosta Rawicki przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu w okresie międzysesyjnym oraz Raport o stanie Powiatu Rawickiego, obejmujący podsumowanie działalności Zarządu Powiatu Rawickiego za 2023 rok, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, a także uchwał Rady Powiatu Rawickiego. Następnie Rada Powiatu udzieliła Zarządowi wotum zaufania oraz zatwierdziła sprawozdanie finansowe Powiatu Rawickiego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Rawickiego za 2023 r. jednogłośnie udzielając absolutorium Zarządowi.

Podjęto również uchwały w sprawach: dokonania zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Rawickiego na lata 2024-2034, dokonania zmiany Uchwały budżetowej na 2024 rok, nadania Statutu Domu Pomocy Społecznej w Osieku oraz delegowania radnych Rady Powiatu Rawickiego do prac w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Rawickiego.

Podczas posiedzenia podziękowano również przechodzącej na emeryturę Pani Zofii Rogali, wieloletniemu pracownikowi Wydziału Organizacyjnego.