Komunikat o sytuacji hydrologicznej w Powiecie Rawickim

Opublikowano 16 września 2024, 12:16

W związku z opadami deszczu o intensywnym natężeniu oraz aktualną sytuacją hydrologiczną w Polsce, stan wód i cieków wodnych w Powiecie Rawickim jest na bieżąco monitorowany. Zauważalne są wzrosty poziomu stanu wód:

– na rzece Orli przyrost o ok. 30 cm i obecnie poziom wynosi 118 cm;

– na rzece Borownicy i rzece Masłówka przyrost o ok. 20 cm;

– na rzece Radęca nieznaczny przyrost i obecnie stan wynosi 135 cm.

W rejonie miejscowości Łąkta trwa naprawa wału przeciwpowodziowego.

Na skutek  spływu wód opadowych, w rejonie Szkaradowa woda przelewa się przez drogę gminną. Sytuacja jest monitorowana przez pracowników Gminy Jutrosin. Po intensywnych opadach deszczu w godzinach wieczornych i nocnych w dnIu 15 września, w Powiecie Rawickim zanotowano podtopienia m.in.: w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu, Multibibliotece oraz prywatnych posesjach.

O godzinie 13:00 odbędzie się wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiej ze starostami powiatów oraz prezydentami miast województwa wielkopolskiego. Bezpośrednio po wideokonferencji zaplanowano  spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczące aktualnej sytuacji w Powiecie Rawickim.

Tagi: