Pfron

„Program wyrównywania różnic między regionami III” w 2024 r.

Opublikowano 28 listopada 2023, 10:06

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza do uczestnictwa w „Programie wyrównywania różnic między regionami III” w 2024 r. w ramach:

• obszaru A – zapewnienie dostępności w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych;
  • obszaru B – likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania;
  • obszaru C – tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych;
  • obszaru D – likwidacja barier transportowych;
  • obszaru E – dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych;
  • obszaru F – tworzenie warsztatów terapii zajęciowej oraz przeciwdziałanie degradacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej;
  • obszaru G – skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje o Programie dostępne są na stronie internetowej Funduszu: www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/program-wyrownywania-roznic-miedzy-regionami-iii-w-2024-roku-1/

Wnioski i wystąpienia samorządów powiatowych dotyczące obszarów B, C, D, F i G programu przyjmowane są w terminie od 1 grudnia 2023 r. do 1 marca 2024 roku.

Wnioski zarządców w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych dotyczące obszaru A programu oraz samorządów gminnych i powiatowych oraz organizacji pozarządowych dotyczące obszaru E programu, przyjmowane są w trybie ciągłym przez właściwy Oddział PFRON.

Podmioty zainteresowane realizacją programu w roku 2024 prosimy o kontakt z Powiatem Rawickim/PCPR w Rawiczu (Realizator) w terminie do dnia 31 grudnia 2023 r.