Rozstrzygnięcie konkursu „Podróż pociągiem w szarości”

Opublikowano 17 czerwca 2024, 10:25

7 czerwca br. w kinie Promień odbyło się uroczyste podsumowanie 19. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Podróż pociągiem w szarości Rawicz 2024”. Na uroczystości obecni byli: Starosta Rawicki Adam Sperzyński, Wicestarosta Jakub Moryson, Zastępca Burmistrza Gminy Rawicz Paweł Szybaj, Prodziekan Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu dr hab. prof. uczelni Jacek Jarczewski, Prezes Zarządu Szpitala Powiatowego w Rawiczu Tomasz Paczkowski, Dyrektor ds. medycznych Szpitala Powiatowego w Rawiczu Tomasz Zawada, Dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej w Rawiczu Adriana Miara, Dyrektorzy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie Andrzej Szyszko, Agnieszka Sęk, Kinga Helińska-Szpajda, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz Agnieszka Kusztelak, przedstawiciel Marketingu Firmy Schaltbau BODE Rawag w Rawiczu Edyta Dubicka, plastyk, pracownik Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie Piotr Cienki, Pracownik Rawickiej Biblioteki Publicznej Katarzyna Piwowarska, a także Radna Rady Powiatu Rawickiego Grażyna Kośmider.

Na tegoroczną edycję konkursu napłynęły 2064 prac z terenu całej Polski. Nadesłane prace wykonano w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych i fotograficznych. W tym roku komisja konkursowa postanowiła nagrodzić 45 młodych twórców. Na wystawie pokonkursowej prezentowane są prace 120 osób.

Konkurs stale się rozwija, o czym świadczy fakt przyznania w tym roku dodatkowej nagrody: Prezesa Koleje Wielkopolskie Spółka z o.o. Po raz kolejny patronat honorowy nad konkursem objęła Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wśród organizatorów znaleźli się: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, Dom Kultury w Rawiczu, Muzeum Ziemi Rawickiej w Rawiczu oraz Galeria na Piętrze. Wsparcia finansowego udzielili: Urząd Miejski Gminy Rawicz, Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Firma Schaltbau BODE Rawag w Rawiczu, Koleje Wielkopolskie Spółka z o. o., Dom Kultury w Rawiczu, Muzeum Ziemi Rawickiej w Rawiczu, Rawicka Biblioteka Publiczna w Rawiczu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawiczu, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sierakowie, Szpital Powiatowy w Rawiczu, Stowarzyszenie Spotkań Twórczych STROJOWNIA, Pani Paulina Amrożek oraz Pani Grażyna Kośmider.

Uroczysta galę konkursu prowadziła Olga Trawka, a na scenie występowały Lena Walkowiak, Justyna Jarczewska i Grupa Teatralna „ Autentyczni” ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Sierakowie, pod przewodnictwem artystycznym nauczycieli: Emilii Janik, Kingi Skrzypalik i Olgi Trawki.