spotkanie

Spotkanie dotyczące aktualnej sytuacji hydrologicznej i powodziowej w Powiecie Rawickim

Opublikowano 14 lutego 2024, 01:15

W dniu 13 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Rawiczu odbyło się spotkanie dotyczące aktualnej sytuacji hydrologicznej i powodziowej w Powiecie Rawickim.

W spotkaniu, któremu przewodniczył Adam Sperzyński – Starosta Rawicki udział wzięli przedstawiciele gmin powiatu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu, kierownik Powiatowego Zarządu Dróg w Rawiczu oraz na zaproszenie Starosty, kierownicy Nadzorów Wodnych w Rawiczu i Krotoszynie oraz kierownik biur Gminnych Związków Spółek Wodnych w Rawiczu, Miejskiej Górce, Pakosławiu i Bojanowie.

Celem spotkania było ustalenie głównych problemów i przyczyn występowania podtopień po ulewnych deszczach oraz stan wałów i urządzeń hydrotechnicznych na rzekach i ciekach w powiecie rawickim.

Uczestnicy spotkania zadali szereg pytań dotyczących sytuacji w obrębie cieków wodnych na terenie gmin powiatu rawickiego i przeprowadzili dyskusje na temat zabezpieczenia przeciwpowodziowego w powiecie oraz planowanych zamierzeniach w tym zakresie.