Upamiętniliśmy ofiary zbrodni dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów na narodzie polskim w latach 1943-1945

Opublikowano 12 lipca 2024, 09:10

11 lipca br. (czwartek) minęło 81 lat od Krwawej niedzieli – kulminacyjnego momentu Rzezi Wołyńskiej, dramatu, jacy przeżywali Polacy na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej.

Chcąc uczcić tę ważną datę, delegacje samorządów powiatowych, gminnych, a także służb mundurowych, duchowieństwa, ugrupowań politycznych, społecznych i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów pod nową tablicą upamiętniającą pamięć Ofiar ludobójstwa

Inicjatorami upamiętnienia byli członkowie Rawickiego Koła Stowarzyszenia KOLIBER. Wspólnie z inicjatorem przedyskutowano miejsce upamiętnienia, a zaproponowaną przez inicjatorów treść uzgodniono ostatecznie z Instytutem Pamięci Narodowej. Tablicę poświęcił proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP ks. kanonik Wojciech Prostak.

Kwiaty złożono także przy pomniku na cmentarzu parafialnym w Bojanowie i tablicy w Trzeboszu.

fot. Maciej Jagodziński Przewodniczący Rady Powiatu Rawickiego, Gmina Rawicz