Sesja RPR

VI Sesja Rady Powiatu Rawickiego

Opublikowano 26 września 2024, 12:40

Informujemy, że w dniu 26 września br. o godz. 9:00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Rawiczu odbyła się VI Sesja Rady Powiatu Rawickiego.

Podczas posiedzenia Starosta Rawicki przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu w okresie międzysesyjnym. Podjęto również uchwały w sprawach: zmiany Uchwały Nr LXVIII/500/24 Rady Powiatu Rawickiego z dnia 28 marca 2024 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Pakosław na 2024 rok; uchylenia Uchwały Nr XXII/169/16 Rady Powiatu Rawickiego z dnia 27 października 2016 r. w sprawie powierzenia zadania polegającego na sprzątaniu ulic miasta Rawicza w ciągach ulic powiatowych; dokonania zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Rawickiego na lata 2024 – 2034; dokonania zmiany Uchwały budżetowej na 2024 rok; zmiany Uchwały Nr LXVI/496/24 Rady Powiatu Rawickiego z dnia 29 lutego 2024 r. w sprawie określenia zadań i wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych Powiatowi Rawickiemu na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w roku 2024; ustalenia wysokości diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych dla radnych.

Dokonano również wyboru drugiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Rawickiego, którym został Roman Sidor. Ponadto przedstawiono sprawozdanie z realizacji rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Rawickiego za I półrocze 2024 roku.