Wakacyjne prace remontowe na terenie placówek oświatowych

Opublikowano 25 lipca 2024, 11:17

Wakacje w pełni. Podczas, gdy uczniowie korzystają z wolnych dni, w placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Rawicki trwają intensywne prace remontowe i inwestycyjne. To głównie malowanie i renowacje sal, wymiana instalacji elektrycznej, ale nie tylko…

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu naprawiono nawierzchnię boiska sportowego (koszt: 211.560 zł) oraz schody do podwórka – budynek C (koszt : 76.260 zł).

Natomiast w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie wyremontowano w budynku A:

– aulę –  wymieniono stolarkę drzwiową i przygotowano podłoża do położenia nowego parkietu (koszt 87.000 zł),

– salę historii – wymieniono m.in. stolarkę drzwiową, odnowiono parkiet, zakupione zostaną meble, a na ścianie powstanie mural nawiązujący do patrona szkoły namalowany przez uczennicę klasy IV Technikum w zawodzie technik weterynarii – Marikę Maciejewską.

Całkowita wartość zadania pn. „Modernizacja Budynku A Zespołu Szkół Przyrodniczo – Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego” wyniesie 100.000 zł. Ponadto wykonano remont sali komputerowej B-12 budynku B w zakresie instalacji elektrycznej. Całkowity koszt zadania wyniósł 15.960 zł.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu obecnie trwają prace związane z modernizacją: biblioteki szkolnej, sali  komputerowej oraz pracowni biologicznej. Dodatkowo z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki zostaną zakupione za kwotę 15.000 zł książki oraz meble. Łączny koszt prac to 131.300 zł. Ponadto baza sprzętu szkoły powiększyła się o kolejne narzędzia multimedialne – zakupiono dwa monitory interaktywne za łączną kwotę 20.500 zł.

Dzięki przeprowadzonym w okresie letnim remontom i naprawom, wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie rozpoczną naukę w odświeżonych salach i komfortowych warunkach.