Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Rawickiego

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawiczu zorganizowano posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Rawickiego, któremu przewodniczył Adam Sperzyński Starosta Rawicki.

Uczestnicy posiedzenia zostali zapoznani z informacją przedstawicieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nt. realizacji działań prewencyjnych, profilaktycznych, zapobiegawczych w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości. Dyrektorzy szkół oraz pedagodzy szczególną uwagę zwrócili na problem cyberprzemocy, który dotyka coraz młodszych uczniów i negatywnie wpływa na ich dalszy rozwój psychologiczny. Przedstawiciele Policji oraz Poradni Psychologiczno ? Pedagogicznej nadal będą prowadzić wspólnie z pracownikami szkół akcje profilaktyczne związane z problematyką cyberprzemocy.  Będą one również kierowane do uczniów z młodszych klas.

Ponadto członkowie komisji wysłuchali analizy dotyczącej bezpieczeństwa miejsc do wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz przeglądem kąpielisk miejskich, boisk i placów zabaw przygotowanej przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej. Służby szczególną uwagę będą kierować na bezpieczeństwo na akwenach wodnych oraz w ich bezpośrednim pobliżu.

Fot. Starostwo Powiatowe w Rawiczu

1
2
3

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00