Powiatowy Dzień Integracji

Ta cykliczna impreza odbyła się w tym roku nad zalewem w Pakosławiu. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach "Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych" na lata 2015-2020.

 

Głównym organizatorem w bieżącym roku było Stowarzyszenie "Wsparcie dla Każdego" w Pakosławiu, a współorganizatorem Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu wraz z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Przedsięwzięciu przyświecała idea budowania społeczeństwa otwartego i bez barier. Ten dzień był szczególnie ważny dla integracji w naszym powiecie, zaproszeni goście, mieszkańcy oraz plażowicze mogli podziwiać występy oraz twórczość osób z niepełnosprawnościami. Na scenie wystąpili: uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miejskiej Górce, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pakówce i Domu Pomocy Społecznej w Osieku oraz Martyna Stachowiak i Ewa Kruk członkinie stowarzyszenia "Razem Raźniej w Bojanowie". Artyści z wielką wrażliwością pokazali, że mają swoje pasje i olbrzymie talenty. Ponadto w integrację włączył się zespół taneczny Paka oraz zespół ludowy Chojnioki. Podsumowaniem imprezy był wspólny taniec uczestników, zaproszonych gości i mieszkańców powiatu rawickiego przy akompaniamencie zespołu muzycznego "Reverse".

Impreza została zorganizowana przy zaangażowaniu instytucji samorządowych z Powiatu Rawickiego, pracowników Gminy Pakosław, organizacji pozarządowych, radnych i sołtysów z gminy Pakosław jaki i Powiatu Rawickiego, rodziców i członków stowarzyszenia i wielu osób prywatnych, których nie sposób wymienić. Współpraca i zaangażowanie tak wielu osób sprawiło, że wszyscy uczestnicy mogli znaleźć odpowiednie atrakcje dla siebie oraz korzystać z kawiarenki z pysznymi ciastami i kawą oraz stoiska grillowego. Dopełnieniem występów artystycznych były dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, animatorzy, przejażdżki bryczkami, które udostępniło stowarzyszenie "Parada". Wspaniała letnia aura i wakacyjny klimat Zalewu w Pakosławiu były dodatkowym sprzymierzeńcem imprezy, dopisała frekwencja i dobry humor.

Organizator:
Stowarzyszenie "Wsparcie dla Każdego" w Pakosławiu

Współorganizatorzy:
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu
- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Wielkopolski
- Stowarzyszenie "Rawicki Klub Amazonka" w Rawiczu
- Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" w Rawiczu
- Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Rawiczu
- Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Jutrosinie
- Stowarzyszenie z "Nadzieją w Przyszłość" w Rawiczu
- Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce
- Stowarzyszenie Rodzin oraz Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych "Razem Raźniej" w Bojanowie
- Gmina Pakosław
- Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00