Herb powiatu

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Powiatu Rawickiego

Opublikowano 23 listopada 2023, 01:04

Przewodniczący Rady Powiatu Rawickiego informuje, że w dniu 30 listopada br. (czwartek) o godz. 9.00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Rawiczu odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Powiatu Rawickiego.

Tematem posiedzenia będzie:

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie quorum.
  2. Przedstawienie porządku obrad Komisji.
  3. Zaopiniowanie projektu Uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XIV/114/19 Rady Powiatu Rawickiego z dnia 31 października 2019 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Pakosław w związku z realizacją projektu pn. „Budowa infrastruktury rowerowej jako alternatywy dla komunikacji samochodowej, między miejscowościami Pakosław i Sowy w gminie Pakosław wraz z budową energooszczędnego oświetlenia” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3. Energia, Działanie 3.3. Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska, Poddziałania 3.3.1. Inwestycje w obszarze transportu miejskiego.
  4. Zaopiniowanie projektu Uchwały w sprawie dokonania zmiany Uchwały budżetowej na 2023 rok.
  5. Zaopiniowanie projektu Uchwały w sprawie dokonania zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Rawickiego na lata 2023 – 2034.
  6. Zaopiniowanie projektu Uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających na rok 2024.
  7. Zaopiniowanie projektu Uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie przez Powiat Rawicki oraz realizację projektu w Konkursie Grantowym „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowanym w ramach Funduszy Europejskich Na Rozwój Cyfrowy 2021 – 2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2 – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
  8. Zaopiniowanie projektu Uchwały w sprawie przyznania dotacji celowej z budżetu Powiatu Rawickiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.
  9. Zaopiniowanie projektu Uchwały w sprawie powierzenia Samorządowi Województwa Wielkopolskiego prowadzenia zadania publicznego w zakresie ochrony zdrowia polegającego na zapewnieniu utrzymania operatorskiego Systemu EDM umożliwiającego prowadzenie przez Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o. elektronicznej dokumentacji medycznej, w tym usług  e-dokumentacja i e-rejestracja.
  10. Zaopiniowanie projektu Uchwały w sprawie przyjęcia informacji o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2022/2023 w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Rawicki.
  11. Zaopiniowanie projektu Uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr LV/426/23 Rady Powiatu Rawickiego z dnia 30 marca 2023 r. w sprawie określenia zadań i wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych Powiatowi Rawickiemu na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w roku 2023.
  12. Zaopiniowanie projektu Uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji mieszkańców Dębna Polskiego.
  13. Wolne głosy i wnioski.
  14. Zakończenie.

Projekt porządku obrad Komisji Rady Powiatu Rawickiego może ulec zmianie.