Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości - konkurs

Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości

Opublikowano 10 października 2023, 11:38

W dniu 10 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawiczu odbył się etap powiatowy konkursu pn. „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”.

Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół podstawowych Gminy i Miasta Kórnik, Miasta Sopot, Gminy Suchy Las, Gminy i Miasta Sianów, Gminy Jabłonka oraz z terenu Powiatu Tatrzańskiego, a także uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów: Kartuskiego, Łowickiego, Poznańskiego, Świdnickiego, Tatrzańskiego, Nowotarskiego, Hrubieszowskiego, Rawickiego, Wadowickiego i Międzychodzkiego oraz Miasta Sopot.

Tematem konkursu w roku 2023 była „160 Rocznica Powstania Styczniowego”. Celem konkursu było m.in. motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, szczególnie tych dotyczących własnego regionu i jego historii. Do kolejnego etapu zakwalifikowała się drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Gratulujemy!

Fot. Powiat Rawicki

Tagi: