Rocznica

103. rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego

Opublikowano 16 sierpnia 2023, 07:20

W 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego delegacje władz samorządowych, służb mundurowych oraz przedstawiciele rawickich organizacji złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Pomniku Żołnierza Polskiego i przy pomniku upamiętniającym rannych żołnierzy w wojnie polsko-bolszewickiej przebywających w rawickim lazarecie. Uroczystość główna miała miejsce przy tablicy upamiętniającej zmarłych w rawickim lazarecie żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej.
Była modlitwa za poległych, wybrzmiał hymn państwowy oraz „Rota”. Wartę honorową pełniły kadetki z klasy mundurowej I LO w Rawiczu.
Burmistrz Gminy Rawicz i Starosta Rawicki zapalili również znicze na grobach Ignacego Buszy i Józefa Kalickiego.

fot. Gmina Rawicz