Rocznica

84. rocznica wybuchu II wojny światowej

Opublikowano 1 września 2023, 01:51

1 września 1939 roku to dla wszystkich Polaków niezwykle ważna data. 84 lata temu wojska niemieckie wkroczyły do Polski, co stanowiło rozpoczęcie jednego z największych konfliktów zbrojnych w dziejach, czyli II wojny światowej.

Z tej okazji delegacje m.in. władz samorządowych, służb mundurowych, dyrektorów placówek oświatowych oraz ugrupowań politycznych w rocznicę tego wydarzenia złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Rawiczu. W wydarzeniu uczestniczyła również przebywająca obecnie w Rawiczu delegacja z miasta partnerskiego – niemieckiego Attendorn. Burmistrz Attendorn Christian Pospischill złożył pod pomnikiem symboliczny znicz.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność. Szczególne podziękowania kierujemy do szkolnych pocztów sztandarowych, nauczycieli oraz uczniów z klas mundurowych I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu.

Fot. Powiat Rawicki