Czcionka

Kontrast

Tłumacz języka migowego
II etap modernizacji w rawickim szpitalu

II etap modernizacji w rawickim szpitalu

Opublikowano 23 czerwca 2022, 01:30

Zarząd Powiatu Rawickiego oraz Zarząd Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o. w dniu 21 czerwca 2022r., podpisały umowy na realizację przedsięwzięcia pn. „Modernizacja budynku głównego Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o.”.

Inwestycja obejmuje wykonanie parteru i pierwszego piętra budynku głównego Szpitala oraz wymianę dachu wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej.

Wartość inwestycji to 26.283.476,11 zł.

Modernizacja szpitala będzie realizowana w ramach dwóch projektów:

1) „Modernizacja Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o.” – na zasadach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych,

2) „Modernizacja budynku głównego Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o. krokiem do poprawy jakości udzielanych świadczeń medycznych?”- na zasadach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Kwota dofinansowania obu inwestycji to kwota: 9.779.889,01 zł z programu Polski Ład, i 8.000.000,00 zł ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Łącznie to blisko 18.000.000 PLN środków zewnętrznych. Pozostała kwota zostanie sfinansowana ze środków własnych Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o. i Powiatu Rawickiego.

Wykonawcą robót budowlanych w zakresie modernizacji parteru i pierwszego piętra budynku głównego Szpitala będzie Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „BUDOPOL-POZNAŃ” Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Natomiast nowe pokrycie dachowe oraz montaż instalacji fotowoltaicznej wykona Konsorcjum Nortman-Gorczyca w skład, którego wchodzą firmy: Przedsiębiorstwo Budowlane Robert Nortman z siedzibą w Święciechowie oraz REMONDEK Sebastian Gorczyca z siedzibą w Lipnie.

Fot. Powiat Rawicki [widgetkit id=”838″ name=”Galeria – Wpis – Modernizacja szpitala – II etap 21062022″]

Logo Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

 

Polski Ład