Czcionka

Kontrast

Tłumacz języka migowego
Flaga Polski

Nabór w programie dotacyjnym „Symbole Narodowe RP”

Opublikowano 23 marca 2023, 10:06

Do 3 kwietnia br. trwa nabór wniosków do nowego programu dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”. Zakłada on dofinansowanie projektów kulturalnych o charakterze edukacyjnym związanych ze świętowaniem Dnia Flagi, a także odnoszących się do historii, znaczenia i zasad posługiwania się symbolami RP. Program skierowany jest do samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych.

W programie dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych można wnioskować o dofinansowanie od 5 000 zł do 20 000 zł. Poziom dofinansowania ze środków programu dotacyjnego „Symbole Narodowe RP” nie może przekroczyć 85% całego budżetu zadania. Budżet programu dotacyjnego „Symbole Narodowe RP” wynosi 2 mln zł. Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadań ustalony został od 24 kwietnia 2023 r. do 30 września 2023 r.

O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się:

* samorządowe instytucje kultury  (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów

samorządowych);

* organizacje pozarządowe.

Wnioski należy składać poprzez formularz w systemie Witkac.pl

(https://witkac.pl/#contest/view-id 25543).

Regulamin Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”

(https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2023/03/BN-Symbole-Narodowe-RP.pdf)