PCPR

O sprawach dzieci i dorosłych – międzyresortowe spotkanie z sędzią rodzinnym Sądu Rejonowego w Rawiczu

Opublikowano 13 grudnia 2023, 07:32

W dn. 8 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Rawiczu odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji pomocy społecznej powiatu rawickiego, policji oraz kuratorów z sędzią rodzinnym Sądu Rejonowego w Rawiczu Aleksandrą Dubiał.

To już kolejne trzecie takie międzyresortowe spotkanie służb pracujących w obszarze dziecka i rodziny na terenie powiatu rawickiego. W trakcie spotkania poruszono między innymi tematy związane z pieczą zastępczą, profilaktyką uzależnień – przymusowym leczeniem, zdolnością do czynności prawnej a ubezwłasnowolnieniem, reprezentacją małoletnich, resocjalizacją nieletnich, procedurą Niebiskiej Karty.

Uczestnicy spotkania: OPS Bojanowo, MGOPS Jutrosin, OPS Miejska Górka, GOPS Pakosław, CUS Rawicz, DPS Pakówka, DPS Osiek, KPP w Rawiczu, ZKSS w Rawiczu, POW w Łaszczynie, PCPR w Rawiczu.

Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu.