Otwarto zmodernizowaną salę gimnastyczną w Rawiczu

Opublikowano 2 listopada 2023, 08:15

W dniu 31 października br. uroczyście otworzono zmodernizowaną salę gimnastyczną Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Obiekt przeszedł niezwykłą metamorfozę i zmienił się nie do poznania, a uczniowie zyskali wspaniałe miejsce na rozwijanie swoich sportowych talentów.

Inwestycja kosztowała ponad 5,5 mln zł i sfinansowana była przez Powiat Rawicki przy wsparciu z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych oraz Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021. W ramach realizacji zadania przebudowano m.in. wentylację, zespoły sanitarno – szatniowe wraz z pozostałymi pomieszczeniami, dostosowano obiekt do warunków ochrony przeciwpożarowej, a także wymieniono kocioł gazowy, grzejniki z oprzyrządowaniem, instalację i montaż systemu BMS oraz drzwi zewnętrzne i okna.

Dzięki realizacji tego zadania w dużej mierze poprawi się bezpieczeństwo i komfort korzystania z obiektu przez uczniów, nauczycieli, a także wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Modernizacja z pewnością wpłynie na atrakcyjność obiektu, przyczyniając się tym samym do podniesienia poziomu aktywności fizycznej naszych uczniów.

Film z wydarzenia można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku: https://fb.watch/o4CwL2buz6/

fot. ZSZ w Rawiczu