kryzysowe

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Powiatu Rawickiego

Opublikowano 22 listopada 2023, 09:49

W dniu 21 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Rawiczu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Powiatu Rawickiego. W posiedzeniu, któremu przewodniczył Adam Sperzyński Starosta Rawicki, uczestniczyli członkowie PZZK  oraz zaproszeni goście.

Podczas posiedzenia omawiano tematy związane z oceną środowiska i jego ochroną na terenie powiatu, pomocą udzielaną mieszkańcom powiatu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, oceną funkcjonowania Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie Powiatu Rawickiego. Członkowie Zespołu zapoznali się także z informacją kierownika Powiatowego Zarządu Dróg o przygotowaniu do zimowego utrzymania dróg.

Ponadto, w związku z narastającymi przypadkami związanymi z zakażeniami COVID, Grażyna Marczyńska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawiczu, przedstawiła sytuację dotycząca wzrostu zachorowań w Powiecie Rawickim.

Ostatnim punktem posiedzenia było określenie głównych kierunków działania Powiatowego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego w Powiecie Rawickim na 2024 rok. Posiedzenia Zespołu odbywają się cyklicznie według zatwierdzonego planu pracy, a w sytuacjach kryzysowych zwoływane są na bieżąco.