Powiat Rawicki złożył wniosek na doposażenie dwóch szkół

Opublikowano 25 stycznia 2024, 02:27

Powiat Rawicki złożył w ramach naboru do programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 dla działania: Działanie 5.1 Poprawa równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia, szkolenia i uczenia się przez całe życie poprzez wsparcie infrastruktury edukacyjne wniosek pn. „Nowe pracownie kształcenia zawodowego w szkołach Powiatu Rawickiego – dla rozwoju gospodarczego południowej Wielkopolski”. Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę blisko 2,2 mln złotych.

Projekt obejmuje swym zakresem doposażenie pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie i Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu. W Bojanowie doposażone pracownie uatrakcyjnią i przyczynią się do efektywniejszego kształcenia uczniów w zawodach: technik rolnik, rolnik (zawód), technik informatyk, technik weterynarii. Przyczynią się również do otwarcia nowych kierunków kształcenia zawodowego, a mianowicie: technik analityk, technik automatyki i robotyki.

Dzięki wyposażeniu pracowni rachunkowości w ZSZ w Rawiczu możliwe będzie wprowadzenie do oferty szkoły nowego kierunku kształcenia – technika rachunkowości. Kompleksowe wyposażenie pracowni komputerowej oraz uruchomienie pracowni technik rachunkowości wraz z niezbędnym wyposażeniem w nowoczesny sprzęt dostosowany do wymogów podstawy programowej oraz wymagań XXI wieku poprawią jakość kształcenia młodzieży.

– Wierzymy, że realizacja tego projektu zapewni pełny dostęp do utworzonej, w pełni wyposażonej, funkcjonalnej i komfortowej infrastruktury edukacji zawodowej oraz do nowoczesnej oferty kształcenia dostosowanej do potrzeb rynku pracy. Celem przedsięwzięcia jest to, aby wzmocnić zależność pomiędzy edukacją w szkołach zawodowych a potrzebami lokalnego rynku pracy poprzez kształcenie w zawodach, które są obecnie wysoko cenione przez pracodawców – mówi Adam Sperzyński Starosta Rawicki.

Decyzja o przyznaniu dofinansowania ma być znana w czerwcu br.