perspektywy

Ranking Perspektywy 2024. Rawickie szkoły w prestiżowym zestawieniu

Opublikowano 12 stycznia 2024, 12:55

W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy wykazane zostały dwie szkoły, których organem prowadzącym jest Powiat Rawicki.

I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu utrzymuje tytuł brązowej szkoły w prestiżowym rankingu najlepszych liceów w Polsce, tym samym znajduje się na 837 miejscu w kraju, a na 74 w Wielkopolsce.

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu w aktualnym rankingu Perspektyw znajduje się w drugiej pięćsetce techników w Polsce, natomiast w Wielkopolsce szkoła uzyskała 91 miejsce.

Na wyniki w zestawieniu Perspektyw wpływają kryteria tj.:

1. liceum – 25% sukcesy z olimpiad, 30% wyniki z matury z przedmiotów obowiązkowych, 45% wyniki z matury z przedmiotów dodatkowych;
  2. technikum – 20% sukcesy z olimpiad, 20% wyniki z matury z przedmiotów obowiązkowych, 30% wyniki z matury z przedmiotów dodatkowych oraz 30% wyniki z egzaminów zawodowych.

Warto wspomnieć, że w zestawieniu szkół analizowano wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755). Z tabel, które są publikowane, można odczytać, która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej.