Remonty w Warsztatach Terapii Zajęciowej im. E. Huchrackiego w Miejskiej Górce

Opublikowano 26 marca 2024, 08:13

W ramach realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze F (pomoc na utworzenie warsztatów terapii zajęciowej oraz przeciwdziałanie degradacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej) w 2023 r. Warsztaty Terapii Zajęciowej im. E. Huchrackiego w Rawiczu otrzymały wsparcie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Całkowita wartość zadania: 200 tys. zł, w tym (80% dofinansowania pochodzi z PFRON, a 20% ze środków budżetu Powiatu Rawickiego).

W związku z tym w Warsztatach Terapii Zajęciowej nastąpiły: remont rehabilitacji wraz z łazienką, zabudowa przy windzie, podjazd zewnętrzny do budynku wraz z wymianą barierek, założenie stacji uzdatniania i zmiękczania wody czy wymiana kaloryferów.

Ponadto wykaz planowanych prac remontowych w Warsztatach Terapii Zajęciowej im. E. Huchrackiego na lata 2024/2025 przedstawia się następująco:

– remont klatki schodowej i usunięcie wilgoci – malowanie wraz z remontem ścian i sufitów, osuszenie części budynku; usunięcie wilgoci ze ścian w pracowni gospodarczej i technicznej (koszt 30.000,00 zł);

– wymiana wszystkich balustrad, w tym na klatce schodowej i korytarzach (koszt 36.000,00 zł);

– remont łazienki i pomieszczenia socjalnego – dotyczy ostatniej niewyremontowanej łazienki znajdującej się niedaleko biur, w których mieści się część socjalna, usuwanie płytek z podłóg, usuwanie płytek ze ścian, remont podłogi i ścian, wyrównywanie ścian i posadzek, założenie nowych płytek na ściany i podłogę, malowanie ścian i sufitu (koszt 22.500,00 zł);

– remont budynku pomocniczego wraz z wymianą stolarki – remont elewacji, wypełnienie fug i brakujących cegieł, czyszczenie elewacji, wymiana drzwi i okien (koszt 76.500,00 zł).