przebudowa

Rozpoczęły się prace na drodze powiatowej od Zawad do Dębionki

Opublikowano 23 listopada 2023, 01:27

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Rawiczu, 13 listopada br. rozpoczęły się roboty budowlane związane z przebudową drogi powiatowej nr 5487P Stwolno–Skrzyptowo na odcinku od miejscowości Zawady do miejscowości Dębionka. Zadanie jest realizowane przez Powiat Rawicki, przy współpracy z Gminą Rawicz i Gminą Pakosław oraz dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Celowego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wartość Projektu wraz z nadzorem inwestorskim:               2.386.299,09 zł
Dofinansowanie Gminy Rawicz:                                             243.129,91 zł

Dofinansowanie Gminy Pakosław:                                          243.129,91 zł
Budżet Powiatu:                                                                       486.259,82 zł
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg:   1.413.779,45 zł

Termin wykonania: 13.11.2024 r.

Wykonawca: Marek Żurek ZAKŁAD USLUG OGÓLNOBUDOWLANYCH ,,MAŻUR”

Nadzór inwestorski pełnić będzie Pan Jakub Starczewski Firma Jakub Starczewski STARPROJEKT.

W ramach przedmiotowej inwestycji przewiduje się przebudowę drogi na odcinku 670,35 m od posesji nr 40 w Ugodzie do posesji nr 8 we wsi Dębionka. W ramach zadania nastąpi sfrezowanie nawierzchni bitumicznej, jej poszerzenie  do szerokości podstawowej 5,5 m oraz ułożenie warstwy wyrównawczej i ścieralnej na całym przebudowywanym odcinku drogi. W ramach inwestycji przewiduje się budowę chodnika po lewej stronie jezdni (patrząc w kierunku zachodnim). Przebudowane zostaną również istniejące zjazdy na działki przylegające do pasa drogowego. W projekcie przewidziano także odtworzenie rowów przydrożnych oraz przebudowany zostanie istniejący przystanek autobusowy.

fot. PZD w Rawiczu