STYPENDIA DLA UCZNIÓW RAWICKICH SZKÓŁ

Stypendia dla uczniów rawickich szkół

Opublikowano 3 lipca 2024, 02:47

3 lipca br. Wicestarosta Rawicki Jakub Moryson spotkał się z założycielką WSHiU Akademii Nauk Stosowanych w Poznaniu – Magdaleną Górską.

Podczas spotkania Magdalena Górska przekazała Panu Wicestaroście dwa czeki opiewające na 30 tys. złotych jako formę sfinansowania czesnego na dowolnym kierunku stacjonarnych studiów licencjackich dwóm absolwentom szkół ponadpodstawowych.

– W tym roku przeznaczamy ponad dwa miliony złotych na wsparcie zdolnej młodzieży, fundując 70 stypendiów w wysokości 30 tysięcy złotych każde. Chcemy, aby młodzież z Wielkopolski miała równe szanse, dlatego równomiernie przyznajemy stypendia mieszkańcom różnych miejscowości. Każdy powiat otrzymuje od nas dwa stypendia. Dzięki temu wsparciu młody człowiek będzie miał sfinansowane trzy lata studiów  mówi Magdalena Górska.

Stypendia zostaną przekazane na ręce dyrektorów dwóch największych szkół w Powiecie Rawickim – I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Bobrowskiego w Rawiczu i trafią do tegorocznych abiturientów.