Czcionka

Kontrast

Tłumacz języka migowego
Konkurs krajoznawczy

Sukces młodzieży w konkursie krajoznawczym

Opublikowano 14 czerwca 2023, 10:53

Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym  „Poznajemy Ojcowiznę”.

Organizatorem Konkursu jest Rada Programowa ds. Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK oraz Redakcja miesięcznika turystyczno-krajoznawczego „Poznaj swój kraj” . Od września do grudnia uczniowie pracowali nad wybranymi przez siebie tematami. Ostatecznie do Poznania została  wysłana jedna praca indywidualna i trzy prace zespołowe w kategorii prac multimedialnych.

Uczniowie zajęli następujące miejsca w finale wojewódzkim:

1.            I miejsce w kategorii prac indywidualnych Agnieszka Nogała za pracę pt. „Miejsca pamięci o Powstaniu Wielkopolskim na Ziemi Rawickiej”

2.            I miejsce w kategorii prac zespołowych multimedialnych Justyna Czajkowska, Zuzanna Medyj, Adrian Maruwka i Jan Giezek za pracę pt. „Rawiczanie zasłużeni dla regionu i kraju”

3.            II miejsce w kategorii prac zespołowych multimedialnych Kamila Skotarek, Martyna Skotarek i Oliwia Okupnik za pracę pt. „Konarzewo – historia mojej miejscowości rodzinnej”

4.            III miejsce w kategorii prac zespołowych multimedialnych Julia Sobkowiak, Marta Akaczonek, Natalia Domagała i Maja Mazur za pracę pt. „Hazy – historia mojej Ojcowizny”

Prace laureatów I miejsca podlegały też ocenie w etapie centralnym XXX edycji w Warszawie. W związku z tym uczniowie otrzymali dodatkowe dyplomy uczestnika etapu centralnego i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

fot. I LO w Rawiczu