Zakopane

Sukces uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu

Opublikowano 10 listopada 2023, 02:40

W Białym Dunajcu (Powiat Tatrzański) odbył się finałowy etap XVI konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości 2023”. Wzięła w nim udział drużyna z I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu (zwycięzcy eliminacji powiatowych) w składzie: Michał Janik, Kacper Jankowiak oraz Weronika Pazoła. Do konkursu przygotowywała ich p. Iwona Guzikowska. W tym roku tematem przewodnim konkursu była „160. Rocznica Powstania Styczniowego”.

Zmagania konkursowe zakończyły się wielkim sukcesem uczniów z rawickiej placówki, którzy po zaciętej walce i dogrywce ostatecznie zajęli II miejsce. Finał konkursu stanowił część 3-dniowego pobytu w Powiecie Tatrzańskim (który jest naszym Powiatem Partnerskim) uczniów i delegacji z Powiatu Rawickiego: Izabeli Sarnowskiej Sekretarz Powiatu, Katarzyny Łęckiej Naczelnika Wydziału Oświaty, Promocji i Rozwoju oraz Arnolda Ratajskiego Dyrektora szkoły, którzy podczas wizyty wezmą także udział m.in. w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.