Czcionka

Kontrast

Tłumacz języka migowego
Portugalia

Szkolenie „ Dobrostan w pracy nauczyciela i ucznia” w ramach programu Erasmus +

Opublikowano 13 maja 2024, 02:45

Kolejna grupa nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w dn. od 22 do 29 kwietnia br. uczestniczyła w projekcie współfinansowanym w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus + „Rozwój kompetencji językowych i psychospołecznych kadry ZSZ w Rawiczu” w ramach drugiej mobilności „Dobrostan w pracy nauczyciela i ucznia”.

Celem wyjazdu do Portugalii było szkolenie nauczycieli z zakresu umiejętności praktykowania technik radzenia sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym, bycia odpornym na trudne sytuacje życiowe, a także koncentrowania się  na pozytywnych emocjach. Codzienne spotkania z edukatorkami Anną Skocz i Anną Kuliberdą pozwoliły grupie zrozumieć, jak ważny jest dobrostan psychiczny w codziennym funkcjonowaniu (zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym). Na koniec kursu każdy z uczestników otrzymał certyfikat podsumowujący projekt.

Grupa nauczycieli z Rawicza w czasie tygodniowego pobytu w Portugalii mieszkała w uroczej miejscowości Viana do Castelo, znajdującej się nad Oceanem Atlantyckim i rzeką Lima. Jest to miasto pełne kontrastów, łączące tradycję z nowoczesnością. Charakterystycznym punktem Viana do Castelo jest most, który zaprojektował sam Gustave Eiffel, a także Sanktuarium de Santa Luzia na wzgórzu, z którego rozpościera się przepiękny widok na okolicę.

Jednym z punktów programu było także zwiedzenie Porto – drugiego co do wielkości miasta Portugalii.